Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Ekim 2018

ABONE OL

Şeyh Edebâli Kültür Sezonu Başladı

Esenler Belediyesi'nin "2018-2019 Şeyh Edebali Kültür Sanat Sezonu", İBB Orkestralar Müdürlüğü’ne bağlı Mehter ve Bando takımlarının verdiği konserle başladı.

Esenler Belediyesi’nin “2018-2019 Şeyh Edebali Kültür Sanat Sezonu”, İBB Orkestralar Müdürlüğü’ne bağlı Mehter ve Bando takımlarının verdiği konserle başladı.

Esenler’deki kültürel faaliyetleri vatandaşlarla buluşturan Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün 2018-2019 yılı “Şeyh Edebali Kültür Sanat Sezonu”, İBB Orkestralar Müdürlüğü’ne bağlı Mehter ve Bando takımının verdiği konserle açılış yaptı.

MARŞLAR COŞTURDU

Bando Takımı’nın Türk Sanat Müziği’nden Klasik Batı Müziği’ne kadar çeşitli parçaları icra ettiği konser, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Gecede sahne alan Mehter Takımı ise, “Neşide-i Zafer Marşı”, “Saday-ı Vatan”, “Bu Bayrak”, “Ceddin Deden” isimli marşları okudu. Gecenin sonunda bando ve mehter takımının birlikte icra ettiği eserler Esenlerlilere coşku dolu anlar yaşattı.

KÜLTÜR SANAT DOLU YENİ SEZON

Esenler Belediyesi’nin sinemadan tiyatroya, konserden sergiye, seminerlerden panellere kadar çok sayıda etkinlik gerçekleştireceği kültür sanat sezonunda, Osmanlı’nın fikir babası Şeyh Edebâli’nin hayatı, değerleri ve öğütleri de ele alınacak.

Diğer Haberler