Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Mart 2015

ABONE OL

Sessiz Fotoğrafçılar Sertifika Aldı

Esenler Belediyesi'nin gerçekleştirdiği 'Hayatın Sesleri: İşitme Engelliler Fotoğraf Atölyesi'nde eğitim alan Türkiye'nin ilk işitme engelli fotoğrafçıları, sertifikalarını ve ödüllerini Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun elinden aldılar.

Esenler Belediyesi’nin gerçekleştirdiği ‘Hayatın Sesleri: İşitme Engelliler Fotoğraf Atölyesi’nde eğitim alan Türkiye’nin ilk işitme engelli fotoğrafçıları, sertifikalarını ve ödüllerini Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun elinden aldılar.

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) tarafından düzenlenen ve Türkiye’de alanında bir ilk olan ‘Hayatın Sesleri: İşitme Engelliler Fotoğraf Atölyesi’nde ödül ve sertifika töreni heyecanı yaşandı. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen törene, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve Belediye Meclis Üyeleri ile işitme engelli kursiyerler ve aileleri katıldı.

AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Atölye çalışmalarının işaret diliyle anlatıldığı sinevizyon gösterisi ile başlayan ödül ve sertifika töreninde Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu bir konuşma yaptı. Hz. Mevlana’nın “Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir” sözünü hatırlatan Başkan Göksu, “Dünya’da engelli olmayan insan yoktur. Bir kuşa göre insan engellidir; kuş uçar ama insan uçamaz. Bu sizin bakış açınıza bağlıdır. Biz, engelli vatandaşlarımızın da elinden tutmaya çalışıyoruz. Umuyorum ki bu kurslar sayesinde bu kardeşlerimiz, duymadıkları pek çok güzelliği çektikleri fotoğraflarla dile getireceklerdir” diye konuştu.

KURSİYERLER BAŞKAN GÖKSU’YA TEŞEKKÜR

Törende konuşma yapan eğitmen ve usta fotoğrafçı Muhammed Erkam Bülbül, 30 öğrencinin katılımıyla başlayan atölyenin dünyaya bakış açılarını değiştirdiğine işaret etti. “Atölye çalışmaları ile ‘dil’ dediğimiz şeyin, bir ses veya bir hareket değil bir gönül bağı olduğunu gördük” diyen Eğitmen Bülbül, kursiyerler ve eğitmenler adına, desteklerinden dolayı Esenler Belediye Başkanı Göksu’ya teşekkür etti.

BAŞKAN GÖKSU’NUN ELİNDEN ALDILAR

3 aylık temel fotoğrafçılık sürecinde kursiyerlere estetik, kompozisyon, fotoğraf tekniği, makine ve lens bilgisi gibi konularda eğitim verilen kursiyerler, sertifikalarını Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun elinden aldılar.

Başkan Göksu, eğitim sürecinin en başarılı 10 kursiyerine profesyonel fotoğraf makinesi hediye etti. İleri Fotoğrafçılık Atölyesi’ne de katılmaya hak kazan 10 kursiyerin sevinçleri görülmeye değerdi. Tören sonunda kursiyerler, Başkan Göksu ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Diğer Haberler