Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Kasım 2018

ABONE OL

Sertifikalı Anne Adayları

Esenler Belediyesi'nin düzenlediği "Anne Oluyorum" programıyla anne adayları, sağlıklı gebelik ve sağlıklı çocuk konularında aldıkları eğitimlerin ardından sertifikalarına kavuştular.

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği “Anne Oluyorum” programıyla anne adayları, sağlıklı gebelik ve sağlıklı çocuk konularında aldıkları eğitimlerin ardından sertifikalarına kavuştular.

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün ilçede yaşayan anne adaylarına yönelik sağlıklı Sağlıklı Gebelikler, Sağlıklı Bebekler sloganıyla düzenlediği bu yılki ilk eğitim programı sona erdi. Anne adayları hem doğum öncesi ve sonrası yaşantıları hakkında bilgilendi hem de çocuk yetiştirme tutumları ile ilgili akıllarındaki tüm soru işaretlerini giderme fırsatı buldular.

PİLATES İLE SAĞLIKLI KALIYORLAR

Anne adayları, program süresi boyunca eğitmenler eşliğinde hep birlikte yapılan egzersizler ile sağlıklı ve rahat bir doğum yapmaları konusunda hazırlıklarını tamamladı. Hamileliğin 4’üncü ayından itibaren anne adaylarına verilen eğitimler kapsamında; 4 hafta süren eğitim programında anne adaylarına gebelikte beklenen değişiklikler ve anne karnındaki bebeğin gelişimine çevresel faktörlerin etkisi, gebelikte yaşanan fiziksel değişiklikler, anne karnındaki bebeğin fiziksel değişimi ve yeni doğan bebek bakımı, 0–6 yaş çocuk gelişimi, anne baba tutumları ve sağlıklı aile içi iletişim, sağlıklı gebelik ve doğum için egzersiz eğitimi konularında eğitimler aldılar.

YENİ EĞİTİMLER OCAK’TA

Uzman hekimler, psikologlar ve beden eğitimi eğitmenlerinden eğitimler alan anne adayları sertifikalarına kavuştular.“Anne Oluyorum” programı, 2019 yılının Ocak ayından itibaren eğitimlerine devam edecek. Programa katılmak isteyen ve hamileliğin 4’üncü ayında olan anne adayları, 444 00 73 (7324 dâhili) numaralı telefonu arayarak veya İyilik Merkezi’ne bizzat başvuru yapabilirler.

Diğer Haberler