Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Mayıs 2012

ABONE OL

Şekur “gölgeler Koridoru”nu Anlattı

Esenler Belediyesi’nce kitapseverleri yazarlarla buluşturmak amacıyla düzenlenen “Bir Kitap Bir Yazar” programında konuşan ABD'li Psikolog-Yazar Muhyiddin Şekûr, Türk okurları tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Şekûr, ikinci kitabı “Gölgeler Koridoru”nu kitapseverlere anlattı.

Esenler Belediyesi’nce kitapseverleri yazarlarla buluşturmak amacıyla düzenlenen “Bir Kitap Bir Yazar” programında konuşan ABD’li Psikolog-Yazar Muhyiddin Şekûr, Türk okurları tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Şekûr, ikinci kitabı “Gölgeler Koridoru”nu kitapseverlere anlattı. Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından kitapseverleri yazarlarla buluşturmak amacıyla düzenlenen “Bir Kitap Bir Yazar”  programı kapsamında Esenler, “Su Üstüne Yazı Yazmak” kitabı Türkiye’de büyük ilgi gören ABD’li Psikolog-Yazar Muhyiddin Şekûr’u ağırladı. Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda, Senai Demirci moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Bir Kitap Bir Yazar” programı kapsamındaki söyleşide yazarın yeni kitabı “Gölgeler Koridoru” konuşuldu. Program, moderatör Senai Demirci’nin, “Çevirisini yaparken hayatımda olumlu yönde kırılmalar oldu” dediği ve Şekur’la tanışmasına vesile olan yazarın ilk kitabı “Su Üstüne Yazı Yazmak” hakkında verdiği bilgiler ve kitaptan okuduğu bir bölümle başladı.

HERŞEY, KİŞİNİN GÖRMEK İSTEDİĞİYLE ALAKALI

Söyleşi, Senai Demirci’nin yazar ve kitaplarıyla ilgili verdiği bilgilerin ardından Şekur’un kitaplarını okuyan okurların yazar ve kitapları hakkındaki düşüncelerini anlatması ve sorularıyla devam etti. “Ben sadece kendi hayatımla ilgili hikâyeler anlatıyorum” diyerek kitaplarının yazılış hikâyelerinden bahseden Şekur, mucizevî gibi görünen olayların istenirse herkeste olabileceğini söyledi. Kitaplarında insanın, kendine yönelik yaptığı arayışla aslında zannettiğinden çok daha ötede biri olduğunu keşfedebileceğini söyleyerek adeta insanlara bu keşfin davetiyesini sunan Şekur, “Kendinizi, gerçek sizi görmeye başladığınızda bu sadece bir başlangıçtır” dedi. Günümüze hemen her şeyin mekanik olarak yani ezberden yapıldığını vurgulayan Şekur, “İnanmaktan daha ötesini yapabilirsiniz. Gerçekte yapmak istenilenleri mekanik olarak yani ezberden değil de inanarak yaparsanız çok daha farklı ve fazla şeylere ulaşabilirsiniz” diyerek asıl önemli olanın bir şeyi kişinin gerçekten görmek isteyip istemediğiyle alakalı olduğunu ifade etti. Hz. Peygamber’in miraca yükselmesinin bir peri masalı olmadığını ve herkesin kendi içinde mucizelere tanıklık edebileceğini anlatan Şekur, söylediği Türkçe ilahiler sonrasında okurların gösterdiği yoğun ilgi eşliğinde kitaplarını imzaladı. Program Esenler Belediyesi Kütüphane Müdürü Hasan Taşçı’nın, Senai Demirci ve Muhyiddin Şekûr’a plaket takdimiyle sona erdi.

Diğer Haberler