Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Mart 2015

ABONE OL

Şehrinize Dua Edin

"Kutlu Nebi'nin İzinde" programında peygamber efendimizin örnek hayatını anlatan İlahiyatçı - Yazar Ömer Döngeloğlu, “Efendimiz yaşadığı şehre dua etmiş. Siz de şehrinize ve ülkenize dua edin” dedi.

“Kutlu Nebi’nin İzinde” programında peygamber efendimizin örnek hayatını anlatan İlahiyatçı – Yazar Ömer Döngeloğlu, “Efendimiz yaşadığı şehre dua etmiş. Siz de şehrinize ve ülkenize dua edin” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği “Kutlu Nebi’nin İzinde” programının konuğu İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’ydu. Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda Döngeloğlu, Esenlerliler’e Hz. Muhammed’in örnek hayatını anlattı.

ESENLER’E DUA ETTİNİZ Mİ?

Peygamber efendimizin Medine şehrine doğru dönerek şehre dua ettiğini belirten Döngeloğlu, “O şehrin içinde Yahudiler, Arap Hıristiyanlar, puta tapan Araplar da vardı. Allah Rasulu bütün bir şehre dua ediyor. Yaşadığı yeri sevmek, memleketi ve vatanını sevmek Hz. Muhammed Mustafa’nın bizatihi hayatıydı. Efendimiz yaşadığı şehre dua etmiş. Ben size soruyorum siz hiç Esenler’e dua ettiniz mi? Peygamberimiz yapmış bunu. Siz şehrinize ve bütün ülkenize dua edin. İslam ümmetine ve insanlığı da dua edin” dedi.

Gençlere şehre ve ülkeye vefalı olmayı öğretmenin önemine değinen Döngeloğlu, “Kaç tane evi olursa olsun bir insanın; sokaklarda hırsızlar ve haydutlar olduktan sonra 100 tane evimiz olsa ne olur. Yani güvenlik, ahlak ve iman olmadıktan sonra, insanın huzur kalmaz” dedi.

Çanakkale Zaferi ile ilgili kıssalar da anlatan Döngeloğlu, hep birlikte edilen dualar eşliğinde sohbeti sonlandırdı.

Diğer Haberler