Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Temmuz 2014

ABONE OL

Şehrin Gönül Dünyasını İnşa Ediyoruz

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’nin anıldığı gecede “Anadolu’yu Mayalayanlar programlarıyla şehrin gönül dünyasını inşa etmek istiyoruz” dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’nin anıldığı gecede “Anadolu’yu Mayalayanlar programlarıyla şehrin gönül dünyasını inşa etmek istiyoruz” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce organize edilen Ramazan Etkinlikleri tüm coşkusuyla devam ediyor. Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen Anadolu’yu Mayalayanlar programları kapsamında Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi anıldı. Programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler Müftüsü Halil Şekerci, Belediye Başkan Yardımcıları Orhan Oğuz Türk ve Aydın Polat, Belediye Genel Koordinatörü Mehmet Çelik, Belediye Başkan Danışmanı Abdullah Aksu ve binlerce vatandaş katıldı.

GÖNÜL DÜNYASI İÇİN

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu bir konuşma yaptı. Başkan Göksu, Anadolu’yu Mayalayanlar programının önemine vurgu yaparak, “Şehrin eminleri ya da hizmetkârları olarak, şehrin gönül sultanlarını vatandaşlarımızla buluşturmak bizim asli görevimiz” dedi. “Anadolu’yu Mayalayanlar programlarıyla şehrin gönül dünyasını inşa etmek istiyoruz” diyen Göksu, “Mahmut Ustaosmanoğlu hocamız, çok sıra dışı binlerce insanımızı takvanın zirvesine taşımış, binlerce insanın gönlüne girmiştir. Biz de istiyoruz ki, gönül sultanları bu meydanda anılsın” şeklinde konuştu.

TABLO HEDİYE ETTİ

Göksu, konuşmasının ardından İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı Başkanı Celal Erzincanlı ile Hoca Efendinin oğlu Ahmet Ustaosmanoğlu’na Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) öğrencilerinin yaptığı bir ebru tablosu hediye etti.

BALKANLIOĞLU ANLATTI

Programda Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca Efendi de Anadolu’nun gönül erlerinden Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’yi anlattı. Balkanlıoğlu, hocaefendinin örnek ahlakından ve kişiliğinden bahsetti. Balkanlıoğlu, etkinlik alanını dolduran vatandaşların da Ramazan ayını tebrik etti ve katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, Balkanlıoğlu’na gecenin anısına programın sonunda bir tablo hediye etti.

Diğer Haberler