Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Ağustos 2016

ABONE OL

Şehitlerimizin Hatırası Semalarda

Türk Hava Yolları (THY), “15 Temmuz Demokrasi Zaferi”nin unutulmaması ve şehitlerimizin aziz hatırası için bir uçağına "Atışalanı" ismini verdi.

Türk Hava Yolları (THY), “15 Temmuz Demokrasi Zaferi”nin unutulmaması ve şehitlerimizin aziz hatırası için bir uçağına “Atışalanı” ismini verdi.

FETÖ/PDY terör örgütü tarafından 15 Temmuz Cuma günü gerçekleştirilen darbe kalkışmasına karşı en yoğun mücadelenin verildiği yerlerden biri olan Esenler Atışalanı’nın ismi artık gökyüzünde yaşayacak.

THY, “15 Temmuz Demokrasi Zaferi”nin yaşatılması amacıyla filosundaki 8 uçağa, Atışalanı, Beştepe, Saraçhane, Çengelköy, Kavacık, Kazan, Acıbadem ve Gölbaşı isimlerini verdi. Böylece Esenler’in 7 vatansever şehidi İlhan Varank, Ahmet Kocabay, Emrah Sağaz, Mehmet Şefik Şefkatlioğlu, Türkmen Tekin, Hüseyin Kısa, Muhammed Ali Aksu’nun şehit olduğu Atışalanı ismi ölümsüz olarak semalarda uçacak. “Esenler”den sonra “Atışalanı” ile birlikte Esenler’in isminin 2 ayrı THY uçağında yaşayacağını belirten Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “THY yönetimini tebrik ediyorum. Kalkışmada en çok şehit verilen yerlerin isimlerinin uçaklara verilmesinin manevi değeri çok büyük. Bu uçaklarımızla seyahat eden vatandaşlarımız darbe teşebbüsünü hatırlayarak o teröristlere lanet yağdırırken şehitlerimize de dualar göndererek minnet duygularını ifade edecekler. Bu vesile ile şehitlerimize bir kez daha Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler