Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Mart 2016

ABONE OL

Şehitlerimiz Can Yoldaşımız

Esenler'deki şehit aileleriyle bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, "Şehitlerimiz bizim can yoldaşlarımız. Bir taraftan acı ve hüznü hissederken onların şehadet mertebesine ulaşması ile ahirette yaşayacakları mutluğu düşünerek gönlümüzü ferahlatabiliriz" dedi.

Esenler’deki şehit aileleriyle bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Şehitlerimiz bizim can yoldaşlarımız. Bir taraftan acı ve hüznü hissederken onların şehadet mertebesine ulaşması ile ahirette yaşayacakları mutluğu düşünerek gönlümüzü ferahlatabiliriz” dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler’deki şehit aileleriyle Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde bir araya geldi. Gecede Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal ve ilçedeki siyasi parti temsilcileri de şehit ailelerini yalnız bırakmadı. Program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

KUNDAKTAKİ ÇOCUK BİLE VATAN AŞIĞI

18 Mart’ın, Çanakkale Savaşı’ndan yola çıkılarak ülkemizde ‘Şehitlerimizi Anma Günü’ olarak anıldığını hatırlatan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bizim tarihimizde nesilden nesile aktarmamız gereken önemli bir tarihtir 18 Mart. Yüz bir yıl önce o gün şehit olanlar, izi sürülmesi gereken insanlardır” dedi. Türk insanının vefakârlığından bahseden Göksu, “Bu ülkenin kundaktaki çocukları bile vatanı, milleti, dini, kutsalı uğruna şehit olacak kadar özverilidir. Bu ülkenin mayası sağlam ve bu maya kokmayacak inşallah” diye konuştu.

ONLAR BİZİM CAN KARDEŞİMİZ

Ateşin düştüğü yeri yaktığını söyleyen Başkan Göksu şehit ailelerine, “Belki sizin kadar aynı acıyı yaşamamış olabiliriz ama bizim de yüreğimiz yanık, bizim de yüreğimiz acılı. Şehitlerimiz bizim can yoldaşlarımız, can kardeşlerimiz. Bir taraftan acı ve hüznü hissederken onların şehadet mertebesine ulaşması ile ahirette yaşayacakları mutluğu düşünerek gönlümüzü ferahlatabiliriz. Şehitlerimizi her dem hatırlayarak bu duyguyu çocuklarımıza aktarmalıyız” diye seslendi.

BU YÜZDEN ‘ANA’ VATAN

Anadolu’nun dört bir yanında bu topraklar uğruna şehit olmuş gençlerin ve onları yetiştiren fedakâr annelerin olduğunu belirten Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, “Bu milletin tarihine baktığımızda her zaman her yerde şehitler vermişiz. Anonim olarak bildiğimiz türkülerimiz bile şehit olan evlatları için analarımızın yazdığı türkülerdir. Analarımız olmasa vatanımız olmaz. O yüzden de bu topraklara ‘anavatan’ diyoruz” şeklinde konuştu.

Gecenin sonunda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, şehit ailelerine Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Diğer Haberler