Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Ocak 2013

ABONE OL

Şehitler İçin Nöbet Tuttular

Esenlerli izciler, 3 bin 100 metre yükseklikteki Allahuekber Dağı’nın zirvesine tırmanarak, vatan ve millet uğruna donarak hayatlarını kaybeden şehitleri saygıyla andı.

Esenlerli izciler, 3 bin 100 metre yükseklikteki Allahuekber Dağı’nın zirvesine tırmanarak, vatan ve millet uğruna donarak hayatlarını kaybeden şehitleri saygıyla andı.

Esenler İzci Kulübü,  10 binlerce askerimizin donarak şehit düştüğü Allahuekber Dağı’nın zirvesine kamp kurarak şehitlerine karşı vefa borcunu yerine getirdi. Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından düzenlenen Allahuekber Şehitleri’ni Anma Milli Bilinç Kampı’na katılan Esenlerli izciler, Erzurum’da Allahuekber Dağları’nda donarak hayatını kaybeden şehitlerimizi anmak için gerçekleşen etkinliklere katıldı. Erzurum’da Türkiye İzcilik Federasyonu’nun liderleri tarafından karşılanan izciler, Erzurum İzci Evi’nde dinlendikten sonra şehrin tarihi ve kültürel mekânlarını gezdiler. Bir günlük gezinin ardından Allahuekber şehitlerinin geçtiği yoldan yürüyerek Gaziler Köyü’ne ulaşan 12 kişilik izci ekibi, yaklaşık 4 saatlik bir tırmanışın ardından şehitlerimizin kabirlerinin bulunduğu yere ulaştı ve 3 bin 100 metre yükseklikteki Allahuekber Dağı’nın zirvesine kamp kurdu. Hava sıcaklığının -45 dereceye düştüğü zirvede, şehitlerimizin kabirleri başında Fatiha’lar okuyan izciler, duygu dolu anlar yaşadı. O ZORLUKLARA ŞAHİT OLDUKKamp programını tamamladıktan sonra İstanbul’a dönen izciler “Dedelerimizin ne zorluklara katlandıklarına da şahit olduk” diyerek,  “Biz bile Belediye Başkanımızın bize hediye etmiş olduğu son teknoloji kıyafetler içinde üşürken, dedelerimizin paltosuz, potinsiz buralarda nasıl zorluklar içinde savaştıklarına şahit olduk” şeklinde konuştu. Kendilerine verdiği destekten dolayı Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya duydukları şükranı da dile getiren izciler, “Bu zorlu faaliyette bize destek olan Esenler Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tevfik Göksu’ya sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Diğer Haberler