Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Ağustos 2012

ABONE OL

Şehit Evine Anlamlı Ziyaret

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Şemdinli’de vatani görevini yaparken şehit düşen er Ayhan Kaplan’ın şahadetinin 18. yıldönümünde Havaalanı Mahallesi’nde yaşayan ailesini ziyaret etti.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Şemdinli’de vatani görevini yaparken şehit düşen er Ayhan Kaplan’ın şahadetinin 18. yıldönümünde Havaalanı Mahallesi’nde yaşayan ailesini ziyaret etti.

Hakkâri’den gelen şehit haberleriyle Türk Milleti’nin kalbine acının düştüğü bu günlerde, şahadetlerinin yıldönümlerinde şehit ailelerinin evlerine yapılan ziyaretler daha da bir anlam kazandı. Türk milletinin birlik ve beraberliğinin daim olacağını vurgular nitelikte ve şehitlerin unutulmadığının en güzel göstergelerinden olan ziyaretleri aralıksız sürdüren Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, son olarak 18 yıl önce Şemdinli’de vatan borcunu yerine getirirken şehit düşen er Ayhan Kaplan’ın Havaalanı Mahallesi’nde yaşayan ailesinin evine gerçekleştirdi. Ziyarete; AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Engin Güvenç, AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Umut Özkan ve bazı birim müdürleri katıldı.

ÇOK ŞÜKÜR ARAYIP SORANIMIZ ÇOK

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, şehit er Ayhan Kaplan gibi vatani görevlerini yerine getirirken şehit düşmüş ve ailesi Esenler’de yaşayan şehit ailelerinin evlerine düzenli olarak ziyaretlerin gerçekleştiğini hatırlatarak, tüm şehit yakınlarına sabır diledi. Şahadetinin 18. yıldönümünde Şemdinli’de şehit düşen Ayhan Kaplan’ın ailesi, kendilerine yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek; askerimizin şehit düştüğü ilk yıllarda şimdiki gibi yardımlar yoktu. Şimdi hem devletimizde, hem de insanlarımızda anlayış değişti. Maddi ve manevi her türlü yardımı yapıyorlar. Bayramlarda ziyarete geliyorlar, arayıp soranımız çok” diyerek hatırlanmalarından dolayı duydukları mutluluğu misafirleriyle paylaştılar. M. Tevfik Göksu, şehit ailesine Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye etti.

Şehit ailesiyle bir süre sohbet eden Başkan Göksu ve beraberindekiler, şehit için okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan duanın ardından şehit evinden ayrıldı.

Diğer Haberler