Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Kasım 2016

ABONE OL

Şehit Aileleri Ve Gazilere Vefa

Esenler Belediyesi, 15 Temmuz darbe teşebbüsünde şehit olanların yakınları ile gaziler ve ailelerini buluşturdu. Gecede hüzün ve gurur bir aradaydı.

Esenler Belediyesi, 15 Temmuz darbe teşebbüsünde şehit olanların yakınları ile gaziler ve ailelerini buluşturdu. Gecede hüzün ve gurur bir aradaydı.

Esenler Belediyesi’nin Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ)15 Temmuz’daki darbe teşebbüsünün püskürtülmesinde canını ortaya koyup şehit düşen kahramanların aileleri ve gazilerin sosyal ve psikolojik yaralarını sarmaya devam ediyor. Bu aileler için daha önce moral ve motivasyonlarını güçlendirici tatil programları düzenleyen Esenler Belediyesi, şimdi de ilçedeki tüm 15 Temmuz şehitleriyle Güneydoğu’da şehit düşen Esenlerli askerlerin yakınlarıyla, gaziler ve ailelerini yemekli toplantıda bir araya getirdi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen programda, kahramanların ailelerini; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Burhan Kuzu ve Ahmet Hamdi Çamlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan ve eşi Selçuk Bayraktar, Esenler Kaymakamlığı’na vekalet eden Osman Ateş, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Cihat Dağdeviren, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran da yalnız bırakmadı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program darbe teşebbüsünü anlatan video gösterimi ile devam etti.

ÜSTÜMÜZDEN TANK GEÇTİ

Gecede konuşan Esenlerli 15 Temmuz şehidi Mehmet Şefik Şefkatlioğlu’nun darbe girişiminde gazi olan eşi Vahide Şefkatlioğlu tedavi gördüğü hastaneden tekerlekli sandalye ile programa katıldı. Şefkatlioğlu eşinin şehit olmasını ve üzerinden tankın geçmesini anlatırken salondaki vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı. Şefkatlioğlu, “Cumhurbaşkanımızın çağrısından sonra dışarı fırladık. Eşimle dışarıda hava limanına doğru yürürken ateş etmeye başladılar. Eşim ‘üstten atlayalım’ dedi. Bende kilolu olduğum için atlayamayacağını belirttim. Eşime tam ben alttan geçeceğim dedim ve tank geçti üstümüzden. O anda acı falan da hissetmedim, sadece gözlerimi kapatarak ‘Allah’ diye bağırdım” diye konuştu.

YÜREĞİMİZE MUHABBET ANITLARI DİKELİM

Programın açılış konuşmasını yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, 15 Temmuz şehitlerine büyük minnet duyduklarını söyleyerek, “Her ölüm acıdır. Şehadet dahi olsa canı gidenler için üzülür, dua ederiz. 15 Temmuz şehitlerimiz için yüreğimizde muhabbet anıtları dikmemiz gerekir” dedi. Esenlerlilerin 15 Temmuz gecesi vatanı için canını vermeye hazır olduğunu hatırlatan Göksu, “Esenler’de o gece 15 bin kişi daha cumhurbaşkanımız ve başbakanımızın çağrısı gelmeden sokaklara akın etmişti. Sonra zaten tüm Esenler sokaklara, meydanlara döküldü. Ölüme sevdalanmış, ölümü şeb-i arus görmüş bir millete hiç kimse hiçbir şey yapamazdı ve yapamadı da” diye konuştu.

ANAHTAR TESLİM BİR DARBE

Türkiye’de bugüne kadar çok sayıda darbe olduğunu hatırlatan AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, “Türkiye’de altı, altı buçuk yılda bir hareket olmuş. Bunların içerisinde hepsi darbe olarak kötüdür ama 15 Temmuz hepsinden daha da kötüdür. En iğrencidir ve en kanlısı olarak tarihe geçmiştir. En acımasızıdır, vatanperverlikten zerre kadar alakası olmayan bir anahtar teslimi darbeydi bu. Diğer darbeler gibi bir iki sene kalıp sonra sivil gelsin değil, bilinen ülkelere anahtar teslimi yapılmak istenen bir darbeydi” şeklinde konuştu.

ESARETİ DEĞİL CESARETİ GÖRDÜK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, 15 Temmuz darbe girişiminin 2 farklı açıdan önemli olduğunu belirterek, “Dünya tarihinde 15 Temmuz gibi alçakça bir darbe teşebbüsü asla olmamıştır. Milletin güvenliğini sağlaması için teslim ettiği bütün araç gereçleri alçakça millete tutmuşlardır. Bu yönüyle bizim tarihimizde yer alacak ve bunu yeni nesiller okuyacak. Bizim milletimizin önemli vasıflarından olan esaret değil, cesaretin meydanlarda görülmesinin tarihidir aynı zamanda. Millet egemenlik hakkına sahip çıktı. Bizim milletimiz hiçbir zaman esarete boyun eğmemiştir. Çanakkale, Kurtuluş Savaşı ve 15 Temmuz gecesi böyle olmuştur” dedi.

Gecenin sonunda protokol üyeleri, şehit yakınlarına ve gazilere gecenin anısına Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye etti. Başkan Göksu, Sümeyye Erdoğan ve eşi Selçuk Bayraktar’a Esenlerli 15 Temmuz şehit ailelerini ziyaretleri sırasında çektirdikleri bir fotoğraf verdi.

Diğer Haberler