Öneri ve Talep Formu

Esenler Kültür Merkezi’nde şehit aileleriyle bir araya geldik.

Eklenme tarihi 16 Temmuz 2021

ABONE OL

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE VEFA YEMEĞİ

Esenler'deki şehit yakınları ve gaziler, Esenler Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Şehitlerimiz için dualar edildi.

“15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” sonrası Esenler’deki şehit yakınları ve gaziler, Esenler Kültür Merkezi’nde düzenlenen yemekte bir araya geldi. Programda birlik beraberlik mesajları verildi, şehitlerimiz için dualar edildi. Programa; Esenler Kaymakamı Adil Karataş, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Belediye Meclis üyeleri, ilçede ikâmet eden çok sayıda gazi ve şehit yakını katıldı. Esenler Belediye Başkanı Göksu, şehit yakınları ve gaziler ile sohbet edip beraber yemek yedi.

DÜNYADA EVLAT ACISINDAN DAHA BÜYÜK ACI YOKTUR

“Birinci hassasiyetimiz şehit ve gazi ailelerimizdir” diyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Bu topraklarda şehit düşmüş her bir kardeşimiz ve ailesi bizim için ayrı bir anlam ifade eder. Şunu çok iyi biliyoruz ki, dünyada bedeli ödenmeyen hiçbir özgürlük yoktur. Bu milletin her bir çocuğu bu bedeli ödemeye hazırdır. Bu bedeli kimin ödeyeceği konusunda tasnifini biz yapmıyoruz. Cenab-ı Allah birimize gazilik, birimize şehitlik ya da şehit yakını olmak makamını, birimize o şehit yakınına hizmet etmeyi nasip ediyor. Böyle bir süreçte Türkiye, millet ve devlet olarak şehidinin ve ailesinin, gazisinin ve ailesinin her türlü dert ve sıkıntısına karşı her zaman birinci hassasiyette üzerine düşen sorumluluğu yerine getiriyor. Bugün de en azından birbirimizi hatırlamak için burada birlikteyiz. Dünyada evlat acısından daha büyük bir acı yoktur.  Bu geçici dünyada herkesin izleri vardır. Ama öyle bir iz vardır ki kanla atılan onu kimse silemez. Siz bu topraklara kanla imza atan insanların ailesisiniz. O imza hem dünyada hem de ahrette sizlerin yoldaşı olacak” ifadelerini kullandı.

15 TEMMUZ’DA DESTAN YAZDILAR

15 Temmuz’un bu toplumun yüreklerinde unutulmaması gereken bir süreç diyerek anlatan Esenler Kaymakamı Adil Karataş, “15 Temmuz’da çok büyük bir destan yazıldı. Bu destan bellekleriyle, bütün nesillerden nesile aktarılması gereken bir destandır” dedi. Karataş,“Gelecek Kurban Bayramı’nızı şimdiden tebrik ediyorum. Pandemi kuralları doğrultusunda riskten uzak bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Diğer Haberler