Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Haziran 2016

ABONE OL

Şehit Aileleri Ve Gazilere İftar

Esenler'deki şehit yakınları ve gaziler, Esenler Belediyesi'nin düzenlediği iftar sofrasında bir araya geldiler. Gecede tüm kahraman şehitlerin ruhlarına dualar okundu.

Esenler’deki şehit yakınları ve gaziler, Esenler Belediyesi’nin düzenlediği iftar sofrasında bir araya geldiler. Gecede tüm kahraman şehitlerin ruhlarına dualar okundu.

Esenler Belediyesi “Gönlümüz Bir, Soframız Bir” sloganıyla Ramazan ayına özel Kardeşlik Sofraları kurmaya devam ediyor. Esenler Belediyesi, Ramazan ayında şehit yakınları ve gaziler için de bir iftar sofrası kurdu. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen iftar programına; Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Cihat Dağdeviren, Esenler Müftüsü Halil Şekerci, belediye başkan yardımcıları, şehit yakınları ve aileleriyle beraber gaziler katıldı.

Program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Okunan ezanla birlikte ilçedeki tüm şehit yakınları ve gaziler, hep birlikte oruçlarını açtılar.

ŞEHİTLERİMİZE VEFA GÖSTERMELİYİZ

Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenlerin ailelerine baş sağlığı, yaralılara acil şifa dileyerek, “Bu saldırı dünyada yaşayan 7 milyar insana yapılmıştır. Terör belasının dini, dili, ırkı, cinsiyeti yoktur” dedi. Esenler’deki şehit ailelerinin her zaman yanında olduklarını belirten Göksu, “Bu topraklar için canını vermiş şehitlerimize vefa göstermek, ailelerinin varsa yalnızlıklarını gidermek, onlarla birlikte olduğumuzu göstermek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ve göstereceğiz” diye konuştu.

BU TOPRAKLARA CANLARINI FEDA ETTİLER

Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal da, şehit yakınları ve gazilerle iftar yapmanın yerinin ayrı olduğuna dikkat çekerek, “Şehitlerimiz büyük bir fedakârlık yaparak bu topraklar için canlarını verdiler. Onlar bu toprakların bedelini peşin ödediler. Allah onlardan razı olsun” dedi.

DUALAR ŞEHİTLERE…

Konuşmaların ardından Esenler Müftüsü Halil Şekerci yemek duası yaptı. Salonu dolduran şehit yakınları ve gaziler de hep birlikte edilen dualara ‘Amin’ dedi. Programın sonunda davetlilere günün anısına Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Diğer Haberler