Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Nisan 2016

ABONE OL

Şehirlerinde Hayat Buldular

Esenler Belediyesi'nin “Şehrimde Hayat Var” projesi ile ilçede yaşayan engelli, kronik hastalığı olan vatandaşlar ve yaşlılar, Eyüp ve Sultanahmet'te keyifli bir gün geçirdiler.

Esenler Belediyesi’nin “Şehrimde Hayat Var” projesi ile ilçede yaşayan engelli, kronik hastalığı olan vatandaşlar ve yaşlılar, Eyüp ve Sultanahmet’te keyifli bir gün geçirdiler.

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün “Şehrimde Hayat Var” projesi ile Esenler’de yaşayan engelliler, kronik hastalığı olan vatandaşlar ve yaşlılar, kendileri için yapılan gezilerle hastalık psikolojisinden kaynaklı streslerinden uzak bir gün geçiriyorlar. İlçe genelinde hasta taramaları yapan Sağlık İşleri Müdürlüğü, tespit ettikleri hastaları önce evlerinde ziyaret ediyor, daha sonra da onları evlerinden alarak gezmek, görmek istedikleri yerlere götürüyor.

EYÜP VE SULTANAHMET’İ GEZDİLER

Proje kapsamında hizmetlerini sürdüren Esenler Belediyesi, sabah erken saatlerde belediyeye ait servis araçlarıyla hastaları evlerinden aldı. Vatandaşlar, Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleriyle birlikte önce Sultanahmet Camii’ni ziyaret edip dualar ettikten sonra Sultanahmet Meydanı’nı gezdiler.Daha sonra hep birlikte yenilen öğle yemeğinin ardından vatandaşlar, Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleriyle birlikte önce Eyüp Sultan Camii’ni ziyaret etti. Camide dualar eden vatandaşlar, buradaki ziyaretlerinin ardından Eyüp Meydanı’nı ve çarşısını gezerek alışveriş yaptılar.

KEYİFLİ BİR GÜN GEÇİRDİLER

Keyifli geçen günün sonunda yine belediyeye ait servis araçlarıyla evlerine bırakıldılar. Gün boyunca hep birlikte hoşça vakit geçiren hastalar, geziden çok memnun kaldıklarını dile getirerek, gezi sırasında kendileriyle tek tek ilgilenen Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ettiler.

Diğer Haberler