Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Mart 2019

ABONE OL

Şehir Ve Kültür Gönüllüleri Aranıyor!

Kültürel mirasın anlaşılması ve korunmasını sağlamak, İstanbul'u bütün renkleriyle ve değerleriyle birlikte huzurlu bir şehre dönüştürmek amacıyla düzenlenen "Şehir ve Kültür Gönüllüleri" projesi, Esenler'de hayata geçiyor.

Kültürel mirasın anlaşılması ve korunmasını sağlamak, İstanbul’u bütün renkleriyle ve değerleriyle birlikte huzurlu bir şehre dönüştürmek amacıyla düzenlenen “Şehir ve Kültür Gönüllüleri” projesi, Esenler’de hayata geçiyor.

Esenler Belediyesi’nin “İstanbul’da Yaşamayın, İstanbul’u Yaşayın” sloganıyla hayata geçirdiği “Şehir ve Kültür Gönüllüleri” projesine başvurular başladı. İstanbul’un her yerinden katılımların yapılabileceği projeyle İstanbullular, İstanbul’un hem tarihi ve kültürel yönünü alanında uzman kişilerden öğrenirken hem de şehirli olma ve aidiyet bilinci üzerine eğitimler alacaklar.

İSTANBUL’U YAŞAYACAKLAR

Projeyle birlikte İstanbul üzerine çeşitli okumalar yapacak olan gönüllüler, düzenlenecek seminerler ve söyleşilerle şehirli olma bilincini de pekiştirecekler. Şehrin bütün değerleriyle birlikte ele alınacağı projede, kültürel varlıklarımızın korunması ve yaşatılması noktasında eğitimler verilecek. İstanbul’un tarihi ve kültürel mekanlarına yapılacak gezilerle, gönüllüler içinde yaşadıkları şehri tanıma fırsatı yakalayacaklar. Projeye katılan gönüllülerden birer kültür elçisi oluşturmak hedefleniyor.

KAYITLAR İÇİN…

“Şehir ve Kültür Gönüllüsü” olmak isteyenler, 10 Mart Pazar gününe kadar, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’ne ve okul müdürlüklerine gelerek bizzat veya (0212) 611 85 62 numaralı telefonu arayarak kayıt yaptırabilirler.

PROJEYE İLK ÖDÜL

“Şehir ve Kültür Gönüllüleri” projesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nın düzenlediği 12. İstanbul Tüketici Ödülleri yarışmasında “Tüketici Özel Ödülü” kategorisinde birinciliğe layık görüldü. Ödüller 12 Mart Salı günü Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Diğer Haberler