Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Şubat 2015

ABONE OL

Şehir Ve Düşünce Yine Dopdolu!

Türkiye’nin ilk Şehir ve Düşünce Dergisi, beşinci sayısıyla okuyucusuyla buluştu. "Şehir Yönetimi" konusunu tüm yönleriyle alan dergi, yine dopdolu.

Türkiye’nin ilk Şehir ve Düşünce Dergisi, beşinci sayısıyla okuyucusuyla buluştu.”Şehir Yönetimi” konusunu tüm yönleriyle alan dergi, yine dopdolu.

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi tarafından yayınlanan Türkiye’nin ilk Şehir ve Düşünce Dergisi, beşinci sayısıyla okuyucuyla buluştu. Şehre dair kalıcı düşünceler ve çözümler üretmek ve kent meselelerine yaklaşırken geleneğin birikimi ile gelecek arasında sağlam bir bağ kurmak amacıyla hayata geçirilen Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi’nin aynı adla yayınladığı Şehir ve Düşünce Dergisi’nin beşinci sayısında “Şehir Yönetimi” konusu ele alınıyor.

ŞEHİR YÖNETİMİ

4 ayda bir yayımlanan Şehir ve Düşünce Dergisi’nin beşinci sayısında Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi’nde gerçekleştirilen ve eski Milli Eğitim Bakanı İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ömer Dinçer,Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükrü Karatepe, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Esenler Şehir Düşünce Merkezi Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve Şehir Düşünce Merkezi Bilim Kurulu Üyesi Hasan Taşçı’nın katıldığı “Şehir Yönetimi” üzerine yapılan dosya toplantısına geniş yer verildi.

ŞEHRİ YÖNETMEK Mİ, LİDERLİK ETMEK Mİ?

Türkiye’nin önde gelen akademisyenleri tarafından şehir yönetimi üzerine düşüncelerinin yer aldığı Şehir ve Düşünce Dergisi’nin bu sayısında Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Şehri yönetmek mi, Şehre liderlik etmek mi?” sorusuna ışık tutuyor. Genel Yayın Yönetmenliği’ni Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mazhar Bağlı’nın yaptığı Şehir ve Düşünce Dergisi’nin yeni sayısında ; “Şehir Yönetimi Üzerine Düşünceler”, “Kenti Yönetmek, Kendini Yönetmek Midir?”, “İşgal Yıllarında İstanbul’un Yönetimi”, “İslam Hukuk ve Şehir Yönetimi”, “Osmanlı Devleti’nde Yerel Yönetim” ve “Roma İmparatorluğu’nda Su Yönetimi ve İstanbul” gibi şehir yönetimi üzerine çeşitli görüş ve makaleler yer alıyor.

ÜCRETSİZ EDİNEBİLİRSİNİZ

Tamamı kuşe kâğıdına baskılı Şehir ve Düşünce Dergisi’nin ikinci sayısı; Esenler Belediyesi’nden, belediyenin ek hizmet binalarından, Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi’nden, Esenler Belediyesi Gençlik ve Bilgi Evleri’nden (ESGEV) ve kütüphanelerden ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

ŞEHİR VE DÜŞÜNCE DERGİSİ’NİN SON SAYISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

Diğer Haberler