Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Şubat 2016

ABONE OL

Şehir Ve Düşünce’nin 8. Sayısı Dopdolu

Esenler Belediyesi tarafından hazırlanan Türkiye’nin ilk Şehir ve Düşünce Dergisi'nin 8'İnci sayısı okuyucularıyla buluştu. "Şehir ve Ritüel" konusunun tüm yönleriyle ele alındığı dergi, dopdolu içeriğiyle dikkat çekiyor.

Esenler Belediyesi tarafından hazırlanan Türkiye’nin ilk Şehir ve Düşünce Dergisi’nin 8’İnci sayısı okuyucularıyla buluştu. “Şehir ve Ritüel” konusunun tüm yönleriyle ele alındığı dergi, dopdolu içeriğiyle dikkat çekiyor.

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi tarafından yayınlanan “Şehir ve Düşünce” Dergisi’nin sekizinci sayısı çıktı. Şehre dair kalıcı düşünceler ve çözümler üretmek amacıyla hayata geçirilen Şehir Düşünce Merkezi’nin aynı adla yayınladığı derginin son sayısında “Şehir ve Ritüel” konusu ele alındı.

4 ayda bir yayımlanan Şehir ve Düşünce Dergisi’nin 8’inci sayısında Türkiye’nin önde gelen akademisyenleri, şehir ritüelleri üzerine düşüncelerini kaleme aldı. Genel Yayın Yönetmenliği’ni Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mazhar Bağlı’nın yaptığı Şehir ve Düşünce Dergisi’nin yeni sayısında; “Ritüellerin Toplumsal Etkileri”, “Dünyadan Ritüel Örnekleri”, “Osmanlı Şehrinden Ritüel Örnekleri”, “Bir Pay-i Taht Ritüeli: Surre Alayı” ve “Türk Sineması’nda Şehir ve Ritüel” gibi çeşitli makale ve denemeler yer alıyor.

Tamamı kuşe kâğıdına baskılı Şehir ve Düşünce Dergisi’nin sekizinci sayısı; Esenler Belediyesi, belediye ek hizmet binaları, Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi, Esenler Belediyesi Gençlik ve Bilgi Evleri (ESGEV) ve kütüphanelerden ücretsiz olarak temin edilebilir.

Diğer Haberler