Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Haziran 2012

ABONE OL

Şehir Ve Düşünce Merkezini Bakan Açıyor

Esenler Belediyesi bir ilke daha imza atıyor. Şehre yeni bir kent kimliği kazandıracak olan Şehir Düşünce Merkezi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn.Erdoğan Bayraktar’ın katılımıyla açılıyor.

Esenler Belediyesi bir ilke daha imza atıyor. Şehre yeni bir kent kimliği kazandıracak olan Şehir Düşünce Merkezi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın katılımıyla açılıyor.

Şu ana kadar hayata geçirdiği projelerde ilklere ev sahipliği yapan Esenler Belediyesi, kentin sosyal dönüşümü için yeni bir projeye daha imza atıyor. Şehrin insani yönünü ön plana çıkararak sürdürülebilir vatandaş memnuniyetini esas alan şeffaf, katılımcı ve hesap verebilir bir belediyecilik anlayışından hareketle kurulan Esenler Şehir Düşünce Merkezi açılıyor.

Esenler’e dair kalıcı düşünceler ve çözümler üretmek için kurulan Şehir Düşünce Merkezi’nin Esenler için bir sosyal kentsel dönüşüm projesini uygulamaya koyarak, yeni bir kent kimliğini oluşturması amaçlanıyor.  Aynı zamanda Esenler’in dünyaya açılan penceresi ve dünyanın Esenler üzerindeki gözü konumunda olacak Şehir Düşünce Merkezi’nde Esenler için kalıcı çözümler ve fikirler üretilecek.

Şehir Düşünce Merkezi’nde İnsan ve Mekân, Modernizm ve Mimari, Göç ve Kentleşme, Kent Estetiği, Kent ve Aidiyet, Kent Yönetimi ve Bütüncül Yaklaşım ve İstanbul’da Esenler atölye çalışmaları yapılacak.

Yapacağı tüm bu çalışmalar ile Esenler’e yeni bir soluk ve vizyon getirecek olan Oruçreis Mahallesi Giyimkent içindeki Esenler Şehir Düşünce Merkezi,  Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun da katılacağı bir törenle, 10 Haziran 2012 pazar günü saat 13.00’de açılışı yapılacak.

Diğer Haberler