Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Mayıs 2016

ABONE OL

Şehir Düşünce Merkezi’ne Ödül

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi, "II. Uluslararası Kent Araştırmaları Kongresi" kapsamında, insan odaklı şehir planlama uygulamaları ile kimlik ve kültür inşa çabalarından dolayı "İdeal Kent" ödülüne lâyık görüldü.

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi, “II. Uluslararası Kent Araştırmaları Kongresi” kapsamında, insan odaklı şehir planlama uygulamaları ile kimlik ve kültür inşa çabalarından dolayı “İdeal Kent” ödülüne lâyık görüldü.

Kent alanında disiplinler arası diyaloğu ve bilgi alışverişini geliştirmek amacıyla Esenler Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen “II. Uluslararası Kent Araştırmaları Kongresi”,İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi Taşkışla Kampüsü’nde gerçekleşti. Esenler Belediyesi’nin 2012 yılında şehre dair kalıcı düşünceler ve çözümler üretmek amacıyla hayata geçirdiği Esenler Şehir Düşünce Merkezi, kongre kapsamında “İdeal Kent” ödülüne lâyık görüldü.

“İDEAL KENT” İÇİN ŞEHİR DÜŞÜNCE MERKEZİ

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi, insan odaklı şehir planlama uygulamaları ve kimlik ve kültür inşa çabalarından dolayı “İdeal Kent” ödülünün sahibi oldu. Ödülü, İTÜ Rektörü Mehmet Karaca’nın elinden Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Taşçı aldı. Yerel yönetimlerin şehre dair çalışmalar yapmasının önemine dikkat çeken Taşçı, “Belediyeler akademideki birikimi şehre yansıtmalı. Bunun için Şehir Düşünce Merkezi’nde, kent hayatına insan ölçeğinde yaklaşıp sosyal süreçleri hesabakatarak yaklaşımlar geliştirmek amacıyla programlar yapıyor ve akademik yayınlar hazırlıyoruz” diye konuştu. Taşçı, Şehir Düşünce Merkezi’ni ödüle lâyık görenlere de teşekkür etti.

Diğer Haberler