Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Aralık 2020

ABONE OL

ŞEB-İ YELDA’DA ÇEVRİMİÇİ ŞİİR GECESİ

Yılın en uzun gecesi olan Şeb-i Yelda, şairlerin seslendirdiği şiirlerle karşılandı. Türkiye'nin önde gelen şairleri, birbirinden özel şiirlerini, Esenler'de çevrimiçi düzenlenen gecede okudu.

Esenler Belediyesi, “Şeb-i Yelda” yani yılın en uzun gecesi olan 21 Aralık’ta şiir gecesi düzenledi. Bu yıl 7. si düzenlenen etkinlik,Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde çevrimiçi olarak gerçekleşti.  Geceye özel olarak bir araya gelen Türkiye’nin önde gelen şairleri, birbirinden güzel şiirlerini yılın en uzun gecesinde seslendirdi.

 

#ŞİİRSOKAKTA TEMASIYLA ŞİİR DİNLETİSİ

 

Gecede Abdullah Yalın Karadağ, Aykağan Yüce, Celal Fedai, Hüseyin Akın, Kadir Ünal, Özcan Ünlü, Sıddık Ertaş, Süleyman Çelik, Şakir Kurtulmuş ve Şeref Akbaba şiirlerini okudu.

 

Pandemi önlemleri gereğince online düzenlenen program, Esenler Belediyesi’nin “Şehir Ekranı” ve “Esenler Kültür” YouTube adresleri üzerinden çevrimiçi olarak yayınlandı. Pandemi döneminin olumsuz şartlarını şiirin gücü ile bir nebze de olsa etkisiz kılmayı amaçlayan program, ekran başındaki izleyicilerden tam not aldı. #şiirsokakta temasıyla düzenlenen gecede, kanun, ney ve tanbur dinletisi eşliğinde şiirler okundu.

Diğer Haberler