Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Şubat 2014

ABONE OL

Savunan Adam’a Esenler Vefası

Esenler Belediyesi tarafından merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan için düzenlenen anma ve hatim programında konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Ondan sabrı öğrendik biz, sebatı öğrendik ve her şeyden de önemlisi ondan inancımızla gurur duymayı öğrendik” dedi.

Esenler Belediyesi tarafından merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan için düzenlenen anma ve hatim programında konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Ondan sabrı öğrendik biz, sebatı öğrendik ve her şeyden de önemlisi ondan inancımızla gurur duymayı öğrendik” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, vefatının üçüncü yılında Türkiye Cumhuriyeti 54. Başbakanı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan için anma ve hatim programı düzenledi. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler Belediye Başkan Yardımcıları Aydın Polat ve Ömer Çetinkaya, Belediye Genel Koordinatörü Mehmet Çelik, Belediye Başkan Danışmanı Abdullah Aksu, bazı Belediye Meclis üyeleri, birim müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ankara Hacı Bayram Veli Camii İmam-Hatibi Hafız Ahmet Karalı’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Erbakan’ın hayatını anlatan belgesel gösterimiyle devam etti.

İNANCIMIZLA GURUR DUYMAYI ÖĞRENDİK

Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, merhum Başbakan Erbakan’ı anmaktan ve Esenlerli çocuklara tanıtmaktan duydukları memnuniyeti belirterek, “Ondan sabrı öğrendik biz, sebatı öğrendik ve her şeyden de önemlisi ondan inancımızla gurur duymayı öğrendik” dedi. Erbakan’dan inancı, sadakati, inadı ve intacı öğrendiklerini kaydeden Göksu, “Şuna inandık ki, bir şeye inanırsanız ve sebat ederseniz başarı mutlaka Cenab-ı Hakk tarafından size ikram edilir” diye konuştu.

BİR KEZ DAHA HAMD EDERDİ

Merhum Necmettin Erbakan’ın İslâm’a ve eğitime verdiği öneme değinen Göksu, “Herhalde Erbakan Hoca şu anda Esenler’de 5 tane imam hatip lisesinin olduğunu, 15 tane Kur’an kursunun Esenler Belediyesi tarafından yapılıp Diyanet’e teslim edildiğini duysaydı, Allah’a bir kez daha hamd ederdi. Çünkü O’nun bütün uğraşı buydu. Bugün biz O’nun amel defterini kapattırmayarak hamd ediyoruz. Biliyoruz ki 3 tane insanın amel defteri kapanmaz. Salih evlat yetiştiren, talebe yetiştiren ve sadaka-i cariye yapan. Erbakan Hoca’da hepsi de var” şeklinde konuştu. Göksu, konuşmasını “Biz Erbakan Hoca’yı hayırla yâd edeceğiz çünkü bu millet tarih yazanları unutmaz” ifadeleriyle sonlandırdı.

İNSAN HAYATINA ÖNEM VERİRDİ

Göksu’nun ardından konuşan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, söze “Erbakan Hoca’yı hep mütevazılık yaşarken gördüm yıllarca” diyerek başladı. Erbakan’ın yalnızca bir siyasi lider olmadığını dile getiren Yıldırım, “Erbakan Hoca’nın bir kere olsun gençlerin isteklerine hayır dediğine şahit olmadım. İnsanların, gençlerin önünü, yolunu açardı, sırtını sıvazlardı” diye konuştu. Erbakan’ın her saniye insanlara bir hatıra bıraktığının altını çizen Yıldırım, “O’nun bu hatıraları davasını anlatan hatıralardı” dedi. “O, insan hayatına çok önem verirdi” diyen Yıldırım, İHH olarak kimsenin bilmediği birçok işi Erbakan’la birlikte yaptıklarını açıkladı ve, “Erbakan Hoca bize dünyadaki 6 milyar insanın mutluluğundan sorumlu olduğumuzu öğretti” şeklinde konuştu.

SENİ SEVİYORUZ SAVUNAN ADAM

Konuşmaların ardından programda Gazeteci – Yazar Ahmet Taşgetiren’in 17 yıl önce RahmetliErbakanHoca için yazdığı ve o dönem çok konuşulan “Seni Seviyoruz Savunan Adam” başlıklı yazısı okundu. Program, Beyoğlu Kasımpaşa Büyük Piyale Paşa Camii İmam-Hatibi Hafız İshak Danış’ın, Erbakan Hoca için okunan hatimlerin duasını etmesiyle sona erdi.

Diğer Haberler