Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Kasım 2014

ABONE OL

Savaş Mağduru Kadınları Anlatacaklar

Esenler'de düzenlenecek "Savaşta Kadın Olmak" paneliyle, Mısırlı ve Suriyeli aktivistler ile gazeteci ve yazarlar, savaşın ortasında kalan kadınların yaşadığı zorluklara dikkat çekecek.

Esenler’de düzenlenecek “Savaşta Kadın Olmak” paneliyle, Mısırlı ve Suriyeli aktivistler ile gazeteci ve yazarlar, savaşın ortasında kalan kadınların yaşadığı zorluklara dikkat çekecek.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, savaşın ortasında kalan kadınların hayatlarına ve yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek amacıyla “Savaşta Kadın Olmak” konulu bir panel düzenleyecek.

Gazeteci – Yazar Demet Tezcan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek panelde; Suriyeli Aktivist İman Bedir, Mısır İhvan-ı Müslimin İstanbul Temsilcisi İman Bekir, Eğitimci Yazar Müzeyyen Taşçı ve Gazeteci Tülay Gökçimen Mısır, Suriye ve Bosna Hersek’te yaşanan insanlık dramını masaya yatıracak.

AKTİVİSTLER SÖZ ALACAK

“Savaşta Kadın Olmak” panelinde konuşacak Suriyeli aktivist Bedir ile Mısırlı aktivist Bekir, bugün de katliam ve zulümlerle anılan ülkelerinde yaptıkları çalışmaları anlatacak. Yakın tarihte acıların en büyüğünü yaşamış Bosna Hersek’in ve tüm mazlum coğrafyadaki anneler ile çocukların yaşadıklarına dikkat çekilecek panel, 26 Kasım Çarşamba günü saat 19.00’da Nene Hatun Mahallesi’ndeki Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Panele dileyen herkes ücretsiz olarak katılabilir.

Diğer Haberler