Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Aralık 2015

ABONE OL

Satrançta Şampiyonluk Mücadelesi

İstanbul'un tüm ilçelerinden 1.500 kişinin mücadele edeceği ve 2015 İstanbul Satranç İl Birincisi'nin belirleneceği satranç turnuvası, 19 - 27 Aralık tarihleri arasında Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek.

İstanbul’un tüm ilçelerinden 1.500 kişinin mücadele edeceği ve 2015 İstanbul Satranç İl Birincisi’nin belirleneceği satranç turnuvası, 19 – 27 Aralık tarihleri arasında Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, büyük bir satranç turnuvasına ev sahipliği yapıyor. Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği’nin düzenlediği ve 2015 İstanbul Satranç İl Birincisi’nin belirleneceği satranç turnuvası, 19 – 27 Aralık tarihleri arasında Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

Hafta içi İstanbul’dan çeşitli okulların yarışacağı, hafta sonları ise İstanbul Satranç İl Birincisi’nin belirleneceği mücadelelerin ardından turnuvayı kazanan kişi ‘İstanbul İl Birincisi’ unvanına sahip olacak.

TURNUVAYA REKOR KATILIM

Turnuvaya katılmak isteyenler, Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği’nin internet sayfasından başvurularını yaptılar. İl bazında yapılacak turnuvaya Türkiye Şampiyonası kadar katılım sağlandı. 1.500 kişinin yarışacağı turnuva, 19 Aralık Cumartesi günü, saat 12.00’daki mücadeleyle başlayacak. 90 dakika ve ek 30 saniye düşünme süresiyle 9 turdan oluşacak turnuvayı kazanan kişi ‘İstanbul İl Birincisi’ olacak. Başarılı olarak dereceye girenler için turnuvanın sonunda bir ödül töreni düzenlenecek. Ayrıca turnuvayı tamamlayan sporcular, 2016 Türkiye Santranç Kupası’na katılma hakkı kazanacak.

Diğer Haberler