Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Ekim 2011

ABONE OL

Şapkayı öne koyma zamanı

Esenler Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren avukatlar, mali müşavirler, emlakçılar ve muhasebecilerin sıkıntılarını dinledi.

Esenler Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren avukatlar, mali müşavirler, emlakçılar ve muhasebecilerin sıkıntılarını dinledi. Toplantıda konuşan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, ilçedeki toplam 26 bin binadan sadece 6 bininin ruhsatının olduğuna dikkat çekerek, “Umuyorum ki Van depreminden Esenler olarak dersler alırız. Herkes şapkasını önüne koyarak düşünsün” dedi.

Esenler esnafının sorunlarını paylaşmak ve çözmek sağlamak amacıyla hayata geçirilen “Esnaf Buluşmaları” projesi kapsamında Esenler Belediyesi,  serbest meslek erbaplarıyla da bir araya geldi. Esenler Belediyesi Toplantı Salonu’nda Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın ve Ruhsat ve Denetim Müdürü Yakup Yeşiltaş’ın öncülüğünde gerçekleşen toplantıya ilçede faaliyet gösteren avukatlar, mali müşavirler, emlakçılar ve muhasebeciler katıldı.  Her ay belirli aralıklarla düzenlenen esnaf buluşmaları toplantıları ile Esenler  esnafının sıkıntılarını en aza indirmeyi amaçladıklarını belirten Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın,  “Esenler’in ekonomik, sosyal, kültürel, sanatsal, çevre ve diğer sorunlarını gerçekçi bir zeminde ele alarak, Esenler esnafının sorunlarını paylaşarak elimizden geleni yapmak için çalışıyoruz” dedi. Toplantıda tek tek sıkıntılarını dile getiren meslek sahipleri de özellikle ulaşım konusunda yaşadıkları problemlere dikkat çektiler. 

Toplantıya katılan bir mali müşavir, Esenler’den Tekstilkent’e bir raylı sistem hattı yapılması önerisinde bulunarak, böyle bir projenin Esenler için çok güzel olacağını söyledi. Esenler’de faaliyet gösteren bazı emlakçıların birkaç işi birden yapmalarına tepki gösteren bazı emlakçılar ise; belediyenin bu konuya el atmasını istediler.

Herkes şapkasını önüne koysunUlaşım konusunda gerekli alt yapının tamamlanması için bir çok projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın ise; Giyimkent ile hayata geçirilmesi planlanan Metris Metro istasyonunu birbirine bağlanması için üst geçit yaptıklarını hatırlatarak, metro hizmete girdiğinde; Giyimkent’e ulaşmak isteyen vatandaşların Metris Metro durağında indiklerinde 7 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde Giyimkent’e ulaşabileceklerini söyledi.

Esnafların ruhsat problemlerine ilişkin sorularına da cevap veren Aydın, Esenler Belediyesi’nin iskânsız yerlere de ruhsat verdiklerini ve verilen ruhsatların hepsinin daimi ruhsat olduğunu belirtti. Ruhsat işlemlerinde 6 ay taksitlendirme de yaptıklarını kaydeden Aydın, “Biz her zaman esnaftan yanayız “ dedi. 

Emlakçıların yaşadıkları sıkıntıların çözümü konusunda da ne gerekiyorsa yapacaklarını kaydeden Aydın, zabıtaya gereken talimatları vereceklerini belirtti. Son yıllarda Esenler’deki ruhsatsız binaların varlığına dikkat çekerek konuşmasına devam eden Aydın, ilçedeki toplam 26 bin binadan sadece 6 bininin ruhsatının olduğunu vurguladı. Van’da önceki gün meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremi anımsatarak, “Herkes şapkasını önüne koyarak düşünsün. Umuyorum ki Van depreminden Esenler olarak dersler alırız” dedi.  Yılsonu itibariyle toplam 300’e yakın inşaat ruhsatı vereceklerini vurgulayan Aydın, kentsel dönüşümle ilgili çalışmaların da aralıksız devam ettiğini belirtti.

Diğer Haberler