Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Mart 2017

ABONE OL

Sandıktaki Türküler Gün Yüzüne Çıktı

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) bağlama hocası Hüseyin Yazan, kulakların pek de aşina olmadığı "Sandıktaki Türküler"i verdiği bir konserle gün yüzüne çıkardı.

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) bağlama hocası Hüseyin Yazan, kulakların pek de aşina olmadığı “Sandıktaki Türküler”i verdiği bir konserle gün yüzüne çıkardı.

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) hocalarının “İçimizden Biri” programı kapsamında her ay verdiği konserlerin üçüncüsü Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.

Konserine “Kınıfır Bedrenk Olur” isimli türkü ile başlayan Hüseyin Yazan; “Ben Bir Yakup İdim”, “Bülbül Havalanmış”, “Mamoş”, “Çiçekten Harman Olmaz”, “Çökertme”, “Yarim Derdini Ver Bana”, “Gönül Senin Elinden” ve “Kara Kış Gelmeden Bir Kar Başladı” gibi nadide türküleri seslendirdi.

BU NADİDE TÜRKÜLERİMİZ BİLİNSİN DİYE…

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) bağlama hocası Hüseyin Yazan, “Sandıktaki Türküler” konserinde herkes tarafından pek fazla bilinmeyen, kulakların aşina olmadığı türküleri seslendirdi. Yazan, “Anonim olarak okunan türkülerimiz var, daha önce kimsenin söylemediği güzel türkülerimiz var. Biz bu türküleri sizlerle buluşturmak için sandıktan çıkardık ve türkülerimizin bilinirliğini arttırmayı amaçladık” dedi.

Diğer Haberler