Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Aralık 2020

ABONE OL

SANATIN DİJİTAL HALİ: ESENLERSERGİ.COM

Evde geçirilen günleri sanatla buluşturmaya devam eden Esenler Belediyesi, sanatseverleri online sergi deneyimi ile buluşturuyor. Sanatı dijitale aktarma amacıyla geliştirilen projede yer alan sergiler, “esenlersergi.com” sitesi üzerinden sanal tur ile gezilebiliyor.

Esenler Belediyesi evde kalıp sosyal etkileşimi sınırladığımız pandemi günlerinde sanatın ulaşılabilirliğini kolaylaştırmak amacıyla oluşturduğu dijital platformlarına bir yenisini daha ekledi. Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün bugüne kadar düzenlemiş olduğu sergilerin dijital olarak yer aldığı “esenlersergi.com” sitesiyle, sanatseverler sergileri online olarak gezebiliyor.

 

OCAK AYINDA YENİ SERGİLER EKLENECEK

 

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerinin çizgilerle anlatıldığı“Akif’in Çizgisi 1” ve “Akif’in Çizgisi 2” isimli karikatür sergilerinin yer aldığı platformda Ocak ayı itibariyle içerikler güncellenecek. “Akif’in Çizgisi 3”isimli karikatür sergisi ve padişahların hayatlarının ve divanlarının anlatıldığı “Aheng-i Hümayun” sergisinin yanı sıra büyük Türk şairi Fuzûli’nin Peygamber Efendimiz’e olan sevgisini anlattığı 32 beyitlik “Su Kasidesi”ni ebru eseri ile anlatan Hikmet Barutçugil’in“Ab-ru’larda Su Kasidesi” sergisi de sanal olarak www.esenlersergi.com internet sitesinde yer alacak.

Diğer Haberler