Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 30 Mart 2018

ABONE OL

Sanatçılar Kayahan Şarkıları Söyledi

Esenler Belediyesi, 2015 yılında aramızdan ayrılan usta sanatçı Kayahan'ı özel bir etkinlikle andı. Kayahan'ın doğum gününde gerçekleşen gecede müzik dünyasının ünlü isimleri sahne aldı.

Esenler Belediyesi, 2015 yılında aramızdan ayrılan usta sanatçı Kayahan’ı özel bir etkinlikle andı. Kayahan’ın doğum gününde gerçekleşen gecede müzik dünyasının ünlü isimleri sahne aldı.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “İyi Ki Doğdun Kayahan”başlıklı anma programında, müzik dünyasının ünlü isimleri bir araya geldi. Elif Güvendik ‘in sunuculuğunu yaptığı gecede, Fatih Erkoç, Işın Karaca, İntizar, Hakan Aysev, Suat Suna, İskender Paydaş ve sanatçının eşi İpek Açar sevilenKayahanşarkılarıyla sahne aldı. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde Senfonik Orkestraeşliğinde gerçekleşen konserin orkestra şefliğini Alper Kömürcü üstlendi. Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı’nın yanı sıra çok sayıda vatandaşın katıldığı anma gecesinde Kayahan’ın en sevilen şarkıları hep bir ağızdan seslendirildi.

Gecede eşi Kayahan’ın ‘Esmer Günler’ parçasını seslendiren İpek Açar izleyenlere duygusal anlar yaşattı.

GÖNÜLLERDE TAHT KURUNCA UNUTULMUYORSUNUZ

Gece yaptığı konuşmada Açar, “Hayattaki duruşuyla, fikirleriyle, bu kadar herkesin gönlünde taht kurunca insan unutulmaz oluyor. ‘İyi ki doğdun Kayahan’ konserinin bu sene üçüncüsünü düzenliyoruz. Bu geceye yine çok büyük emekle, özenle hazırlandık. Değerli sanatçı dostlarımıza, ekibimize, Esenler Belediyesine çok teşekkür ediyorum. Onlar çok büyük değer kattılar, eksik olmasınlar” dedi.

YAŞASAYDI 69 YAŞINA BASACAKTI

Etkinliğe katılan Kayahan’ın kızı Beste Açar ise, “Yine çok değerli insanlarla buradayız. İpek’in çok büyük emeği var ona tekrar çok teşekkür ediyorum. Bugün babamı anmak ve şarkılarını hep birlikte dinlemek için çok güzel bir gün. Bugün onun doğum günü yaşasaydı 69 yaşına basacaktı. Benim için onun yokluğunda kutladığım doğum günleri çok daha özel oldu çünkü daha büyük kitleler ile kutluyoruz bunu. Enerjisini hissettiğini biliyorum” diye konuştu.

Diğer Haberler