Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Haziran 2012

ABONE OL

Şampiyonların Kupası Başkandan

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Eğitim Festivali’ne ev sahipliği yapan Dörtyol’da düzenlenen törenle, Okullar Arası Spor Müsabakaları dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyalarını verdi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Eğitim Festivali’ne ev sahipliği yapan Dörtyol’da düzenlenen törenle, Okullar Arası Spor Müsabakaları dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyalarını verdi.

Esenler Belediyesi’nin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile sporu sevdirmek ve gençlere sporu teşvik etmek amacıyla düzenlediği Okullararası Spor Müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Dörtyol Meydanı’nda gerçekleşen Eğitim Festivali çerçevesinde yapılan ödül törenine; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat, ilçede eğitim öğretim hizmeti veren okulların müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan törende konuşma yapan ilçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Belediye Başkanı Göksu’ya Eğitim Festivali’ne ev sahipliği yaptığı için teşekkür etti.  Öğrencilerin okullarda yaptıkları çalışmaları festivalde sergileme imkânı bulduklarını belirten Ercan, ilçenin eğitimdeki trendini birkaç istatistik veriyle anlattı. Toplam 82 bin öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü Esenler’de burslu öğrenci sayısının da 550 den bin 300’e çıktığını söyledi. Esenlerli öğrencilerin aktif bir şekilde sportif faaliyetlere katıldıklarına dikkat çeken Ercan,  7 bin öğrencinin katıldığı Okullar Arası Spor Müsabakalarını örnek vererek 70 öğrencinin dereceler elde ettiğini söyledi.

EĞİTİMDE CİDDİ MESAFE KAT ETTİK

Ercan’ın ardından kürsüye gelen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise; 2011- 2012 eğitim öğretim yılını bir eğitim festivaliyle sona erdirmek istediklerini belirterek, festivale ev sahipliği yapan Dörtyol Meydanı’nda bir araya gelen insanlara işaret ederek , “Esenler’deki her bir yüreğin aynı heyecanla çarpıyor olması çok güzel” dedi. Esenler’de eğitimle ilgili çok ciddi mesafe kat ettiklerini anlatan Göksu, “Çocuklarımızı hayata daha donanımlı bir şekilde hazırlamak en temel görevimiz” dedi. Esenler’de İmam Hatip Lisesi kompleksini hizmete açacaklarını ifade eden Göksu, ilçeye yapılacak olan okul projelerinden bahsetti. Göksu, Menderes Mahallesi’nde yapılacak olan Hasip Dinçsoy İlköğretim Okulu ile ilgili önümüzdeki hafta ihalenin yapılacağını söyledi. Kemer Mahallesi’nde de yapılacak olan çalışmalara göre Esenler Spor Lisesi ya da Sağlık Meslek Lisesi’nin yapılacağını vurguladı.Göksu, konuşmasının ardından beraberindeki protokol ile birlikte futboldan voleybola, satrançtan masa tenisine,  badmintondan hentbola kadar 8 ayrı branşta dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyalarını verdi. 

 

Diğer Haberler