Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Temmuz 2015

ABONE OL

Şampiyonlardan Esenler’de Kur’an Ziyafeti

Türkiye’de ilk defa düzenlenen "Türkiye Uluslararası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması"na katılmak üzere çeşitli ülkelerden İstanbul’a gelen hafız ve kurralar, Esenler’de Kur’an ziyafeti sundu.

Türkiye’de ilk defa düzenlenen “Türkiye Uluslararası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”na katılmak üzere çeşitli ülkelerden İstanbul’a gelen hafız ve kurralar, Esenler’de Kur’an ziyafeti sundu.

Ramazan’ın coşkusu Esenler’de doyasıya yaşanmaya devam ediyor. Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği programlar devam ediyor. Teravih namazının ardından Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen etkinliklerin yirmincisi de, her akşam olduğu gibi, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Musa Ada’nın sunumuyla gerçekleştirilen gecede Dünya Hafızlarıyla Kur’an-ı Kerim Gecesi düzenlendi. Programa; AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Diyanet İşleri Başkanlığı Kıraat Kurulu Başkanı Osman Şahin, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Esenler Müftüsü Halil Şekerci, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Hakan Yılmaz, Esenler Belediye Başkan Yardımcıları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

NE MEZARLIKTA OKUMAK NE DE FAL BAKMAK İÇİN

Programda bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İstanbul’un camilerinde dünyanın dört bir tarafından gelen hafızların birbirleriyle yarıştıklarını belirterek, “Esenler’de dün iftarda misafir ettiğimiz o güzel insanları hafızları bugün sizlerle buluşturuyoruz. O kardeşlerimiz güzel kıraatleriyle beraber, bugün Esenler’de Kur’an ziyafeti sunuyorlar. Bu güzel sesli hafız kardeşlerimiz, ruhumuza her bir zerresiyle beraber hükmeden ayetleri okuduklarında onların sesinden daha çok zihnimizde kalması gereken Kur’an-ı Kerim’in ruhudur. Akif’in çok güzel bir sözü vardır; ‘İnmemiştir Kur-an hele bunu hakkıyla bilin, ne mezarlıkta okunmak ne de fal bakmak için.’ Şunu çok iyi bilmemiz gerekir; bu okunan Kur’an sadece ve sadece evimizin başköşesine asmamız için inmemiştir” dedi.

RAMAZAN KUR’AN İNDİĞİ İÇİN RAMAZAN’DIR

Kur’an-ı Kerim inanlar için bir hayat rehberi ve yaşam kaynağı olarak indiğini belirten Başkan Göksu, “Bizler ki Kur’an’ın getirdiği hüküm çerçevesinde Ramazan oruçlarını tutanlar olarak, Kur’an’ın bize söylediklerini hayatımızın her aşamasında hayata geçirerek, Kur’an’a olan bağlılığımızı hayatımızda yaşayarak ispatlamak zorundayız. Bu ay Kur’an ayıdır. Ramazan, Kur’an kendisinde indirildiği için Ramazan’dır. Dinlediğim Kur’an-ı Kerim’i hayatımızın yaşam pınarı olarak bilip, hayatımızın temel ölçütü olarak kabul etmeliyiz” şeklinde konuştu.

RUHUMUZU VE KALBİMİZİ ZENGİNLEŞTİRİYORUZ

AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak da bir konuşma yaparak, “Esenler Belediyemizin düzenlemiş olduğu Ramazan programlarıyla ruhumuzu ve kalbimizi zenginleştiriyoruz. Bu akşam da bereketli bir akşam Kur’an ziyafeti var. Ramazan’ı Şerif’i hep beraber idrak ediyoruz. Rabbim tutmuş olduğunuz oruçları kabul etsin” dedi.

ŞAMPİYONLARDAN KUR’AN ZİYAFETİ

Diyanet işleri Başkanlığı’nın düzenlediği “Türkiye Uluslararası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”na katılmak için 53 ülkeden İstanbul’a gelen kurra hafızlar, Esenler halkına yaklaşık iki saat süren Kur’an ziyafeti sundu. Programda sırasıyla Diyanet İşleri Başkanlığı Kıraat Kurulu Başkanı Osman Şahin, Malezyalı Wan Ainuddin Hilmi Bin Abdullah, Faslı Abdussamed Hamdan, Türkiye Beytullah Özdemir ve Filipinler Muhammed Nezir Azhar Kur’an-ı Kerim okudu. Esenler halkı güzel sesli hafız ve kurraların okudukları Kur’an-ı Kerim’i huşu içinde dinledi.

Diğer Haberler