Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Mayıs 2017

ABONE OL

Şampiyonlar Ödülünü Kurtulmuş’tan Aldı

Esenler Belediyesi'nin Hz. Muhammed (S.A.V.)’in doğumunun 1446'ncı yıl dönümü kapsamında düzenlediği yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ve veliler, ödüllerini Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un elinden aldılar.

Esenler Belediyesi’nin Hz. Muhammed (S.A.V.)’in doğumunun 1446’ncı yıl dönümü kapsamında düzenlediği yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ve veliler, ödüllerini Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un elinden aldılar.

Esenler Belediyesi ve Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Alemlere Rahmet Nebi’nin Yolunda Bir Gençlik” etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmaların ödül töreni ve 744 semazenle sema gösterisi, Esenler Stadyumu’nda yapıldı. Törene; Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, AK Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kacır, Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, İlçe Emniyet Müdürü Cihat Dağdeviren, Esenler Müftüsü Halil Şekerci, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran ile belediye başkan yardımcıları, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

İŞARET DİLİYLE İSTİKLAL MARŞI

Törenin başlangıcında hep bir ağızdan coşkuyla okunan İstiklal Marşı’na Hasip Dinçsoy İlk Okulu öğrencileri işaret diliyle eşlik etti. Güzel Kur’an-ı Kerim Okuma yarışma birincilerinin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Peygamber Efendimize (S.A.V.) salat-u selâmlar gönderildi.

Törende ilk konuşmayı Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan yaptı. Bu yıl yapılan yarışmalara ilk kez velilerin de katıldığına dikkat çeken Ercan, Alemlere Rahmet Kutlu Nebi’nin Yolunda Bir Gençlik etkinlikleri kapsamında 5 dalda 17 kategoride yarışmalar düzenledik. 101 öğrencimiz ve 5 velimiz birincilik ödülü kazandı” diye konuştu.

BİZ YOKSAK İNSANLIK ONURU AYAKLAR ALTINDADIR

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, konuşmasında insanlığın son dönemde büyük bir dram yaşadığının altını çizdi. “Yeryüzünde biz yoksak insanlık onuru ayaklar altındadır” diyen Başkan Göksu, sözlerine şöyle devam etti:

“Şunu anladık ki, biz doğu medeniyetinin çocukları olarak, Hz. Peygamber’in ümmeti olarak, her zaman mazlumun yanında, zalimin karşısında olan ecdadın torunları olarak omuzlarımızda büyük bir sorumluluk taşıyoruz. Etrafımız adeta bir ateş çemberi gibi sarıldı. Biz güçlü, inançlı, fedakar olmak zorundayız”.

Başkan Göksu, yarışmalarda dereceye giren öğrenciler arasında, geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da kura çekileceğini ve kazanan öğrencilerin Umre’ye gönderileceğini de sözlerine ekledi.

O, HAYAT REHBERİMİZ, ÖNDERİMİZ

Hz. Muhammed’in(S.a.v.) Müslümanların hayat rehberi olduğunu söyleyen Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Biz Peygamber Efendimizi, kâinat kitabını insanlara en iyi anlatan kişi olduğu için sevdik. Biz Hz. Peygamber’i, yolumuzu aydınlatan kurtuluş vesilesi olduğu için sevdik. Âlemlere rahmet, yeryüzünün mazlumlarına önder olduğu için sevdik. Biz O’nu hayat rehberimiz, önderimiz olarak kabul ettik ve O’nu hayatımızın öncüsü hâline getirmeyi hayatımızın vazifesi olarak telakki ettik. Peygamberimizi andık, O’nun adına naatlar, kasideler, mevlid-i şerifler okuduk. O’nu sanki tanıyormuşçasına sevdik” diye konuştu.

“Biz Müslümanlar, hayatımızın her döneminde Hz. Peygamber’i örnek alır ve O’nun gibi olmaya gayret ederiz” diyen Kurtulmuş, “Hz. Peygamber, hayatın her alanını doldurmuş bir önderdir. O’nu örnek almak, O’na hürmet etmek bu milletin en önemli şiarlarından birisidir. Peygamber Efendimizi örnek aldığımız sürece bizim için hayatta gam yok” ifadelerine yer verdi.

PEYGAMBER’İN ÖLÇÜSÜ YÖN VERİR, ŞAŞIRTMAZ

Programa katılan gençlere seslenen Kurtulmuş, “Türkiye’yi hatta dünyayı siz yöneteceksiniz. Dünyayı yönetirken elinizde bir yol feneri, yol haritanız olmasın mı? Bizim hayatımıza yol ve yön veren, şaştırmayan, yanıltmayan, Peygamber’in ölçüsüdür. Peygamberimizi daha iyi anlamaya gayret göstereceğiz. Onun için bu yarışmaları çok önemsiyoruz. 40 bin öğrenci ve veli bu yarışmada yer aldı. Bu yarışmada emeği geçenlere ne mutlu, hepsine teşekkür ediyorum. Herkes bu yarışmanın kazananıdır” şeklinde konuştu.

744 SEMAZEN İLE SEMA GÖSTERİSİ

Konuşmasının ardından Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a günün anısına Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) öğrencileri tarafından hazırlanan bir tablo takdim etti. Ödül töreni, Hz. Mevlana’nın 744’üncü vuslat yıl dönümü münasebetiyle bir araya getirilen 744 minik semazenin sema gösterisi ile devam etti. Esenler genelindeki ilk okul öğrencilerinden oluşan ve 9 ay sema eğitimi alan öğrencilerin gösterisi büyük bir beğeniyle izlendi.

YARIM CUMHURİYET ALTINI İLE ÖDÜLLENDİRİLDİLER

Tören sonunda “Hz. Muhammed’in Hayatı”, “Güzel Kur’an-ı Kerim Okuma”, “Naat-ı Şerif Okuma”, “Hadis-i Şerif Ezbere Okuma” ve “Peygamber Efendimiz’e Mektup Yazma” başlığı altında 5 dalda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren 101 öğrenci ile siyer yarışmasında dereceye giren 5 veli ödüllendirildi. Yarım cumhuriyet altını ile ödüllendirilen birinciler, ödüllerini Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, AK Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kacır, Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’dan aldılar.

Diğer Haberler