Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Mart 2013

ABONE OL

Şampiyonlar Belli Oldu

Yaklaşık 4 ay süren ve 754 sporcunun mücadele ettiği “Kaymakamlık Kupası Kurumlar Arası Futbol ve Voleybol Turnuvası” finalinde madalya ve kupalar sahiplerini buldu.

Yaklaşık 4 ay süren ve 754 sporcunun mücadele ettiği “Kaymakamlık Kupası Kurumlar Arası Futbol ve Voleybol Turnuvası” finalinde madalya ve kupalar sahiplerini buldu.

Esenler Kaymakamlığı, Esenler Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü’nün kurumlar arası iletişimi, dostluk, birlik ve beraberliği güçlendirmek amacıyla ortaklaşa düzenlediği “Kaymakamlık Kupası Kurumlar Arası Futbol ve Voleybol Turnuvası” oynanan final karşılaşmasıyla sona erdi. Esenler Belediyesi Kemer Spor Kompleksi’nde düzenlenen ve Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Metris Cezaevi takımları arasında oynanan Futbol Turnuvası’nın final müsabakası programına; Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Zülküf Atılgan, Esenler Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Nilüfer Yılmaz, Daire Amirleri, Esenler Belediyesi Birim Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları’nın temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.58 TAKIM, 754 SPORCUGeçtiğimiz yılın Kasım ayında başlayan turnuva, resmi ve özel kurumlar ile sivil toplum kuruluşlarının personellerinden oluşan takımlarla gerçekleşti. Voleybol kategorisinde 18 takımın, futbol kategorisinde ise 40 takımın katıldığı turnuvada toplam 754 sporcu mücadele etti. Yaklaşık 4 ay süren zorlu mücadelelerin ardından sona eren turnuvanın iki kategorisinde toplam 236 müsabaka yapıldı.KUPALAR SAHİPLERİNİ BULDUKıyasıya mücadelelerin ardından Futbol Turnuvası finalinde karşılaşan Metris Cezaevi ve Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü takımlarından gülen taraf, Metris Cezaevi takımı oldu. Zorlu karşılaşmayı penaltı atışları sonunda kazanan Metris Cezaevi takımı, kupanın da sahibi oldu. Elde ettikleri zaferle büyük sevinç yaşayan Metris Cezaevi takımı, madalya ve kupalarını Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu’nun elinden aldı. İkincilik kürsüsüne Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü takımının çıktığı turnuvada üçüncülük, Niğde Hacı Abdullahlılar Derneği (NİHADER)’nin oldu.

Voleybol kategorisinde ise zirveye ulaşan takım, finalde karşılaştığı rakibi Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nü 3-2’lik skorla geçen Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü oldu. Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün ikinci olduğu turnuvada, Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü de üçüncü oldu. Turnuvada az kart görerek, çok maç yapan Esenler Kaymakamlığı, Esenler İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü ve Çankırılılar Derneği takımlarına da fair-play ödülü dağıtıldı. Futbol final karşılaşmasının finalinde yapılan kupa ve madalya töreninde konuşan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, turnuvanın başarı ile tamamlandığını ve centlimenlik içinde geçtiğini belirterek, “Turnuvaya katılan tüm takımlarımıza ve sporcularımıza, aynı şekilde turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Esenler Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Nilüfer Yılmaz da, bu tür etkinliklerin kurumlar arasında dostluk ve arkadaşlıkları geliştirdiğini belirtti ve, “Geleneksel hale gelen bu turnuvayı bundan sonra da devam ettirmek istiyoruz. Kaymakamlığımız ve belediyemizin katkıları sürdüğü sürece bu tür sportif faaliyetlerimiz devam edecek” şeklinde konuştu.

Turnuvanın düzenlenmesinde büyük emeği olan Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza da, turnuvaya katılan bütün sporculara teşekkür edip, şampiyonluk kupasını kaldıranları tebrik ettikten sonra, “Belediye olarak her zaman bu tür sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin yanındayız. Bu organizasyonda bize destek olan herkese şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

Diğer Haberler