Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Ocak 2020

ABONE OL

Saliha Erdim’den Huzurlu Ailenin Şifreleri

"Huzurlu Aile Sohbetleri"nde konuşan Aile Danışmanı Saliha Erdim, "Eşler, çocukların yanında birbirlerini rencide edecek davranışlardan kaçınmalı. Aile ortamının huzuru her şeyin önünde tutulmalı" tavsiyesinde bulundu.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “Huzurlu Aile Sohbetleri” programında, Aile Danışmanı Saliha Erdim ailenin huzur ve mutluluğunu artırmak ve aile içindeki iletişimi iyileştirmek üzerine bir sohbet verdi. Huzurlu ailenin şifrelerinin paylaşıldığı program Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.

 

İnsanlara verilen nimetlerin yapılan ameller sonucunda değil, Allah’ın ihsanı ve bereketi sonucunda oluştuğunu söyleyen Erdim, yapılan iyiliklerin küçümsenmemesi gerektiğini ifade ederek şöyle devam etti:

 

“Küçük bir çocuğu sevindirmek, misafir gelen komşumuza bir kalıp kek yapıp ona ikram için vermek, bunlar bizi insan yapan ve hayatı güzelleştiren şeylerdendir. Bunları hayatımızdan eksik etmememiz gerekir. Şimdi kimse kimseyi tanımıyor ve kimse kimseye güvenmiyor. Herkes bir alarm halinde, herkes bir korku içerisinde; çünkü Allah’la bağımız zayıfladı. Maalesef para bizim için daha önemli hale geldi.”

 

EŞLER BİRBİRİNİ RENCİDE ETMEMELİ

 

Ailenin huzuru ve sağlıklı bir sevgi ortamının oluşabilmesi için, her iki ebeveynin de çocuklarına karşı birbirlerinin hatalarını ve kusurlarını kapatmasını öneren Erdim, “Ebeveynler evin içerisinde harika ortamlar estiren kişiler olarak algılanmalı. Çocukların hem annelerine hem de babalarına güvenmeye ihtiyaçları var. Bu güveni ve güven duygusunu bozacak, yıpratacak şeyler yapılmamalı. Eşler, çocukların yanında birbirlerini rencide edecek davranışlardan kaçınmalı. Aile ortamının huzuru her şeyin önünde tutulmalıdır. Ailede bir geçimsizlik varsa eğer, yapılacak bir şeyin kalmadığı noktaya gelmeden önce mutlaka yardım alınmalı. Sizden ricam evliliğinizi kurtarmaya çalışın” dedi.

Diğer Haberler