Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Şubat 2017

ABONE OL

Sahne Mihmandar Annelerle Kızlarının

Mihmandar kızlar, annelerine sahnedeki yeteneklerini sergilediler. Anneler de kızları için türküler söyleyip, evlatlarının heyecan ve mutluluklarını paylaştılar.

Mihmandar kızlar, annelerine sahnedeki yeteneklerini sergilediler. Anneler de kızları için türküler söyleyip, evlatlarının heyecan ve mutluluklarını paylaştılar.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği “Mihmandar Gençlik” projesi kapsamında “Mihmandar Anne Buluşmaları” gerçekleşti. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda mihmandar kızlar, annelerine yeteneklerini sergilediler.

DERSLERİNİ DE ÖĞRENİYORLAR, DEĞERLERİNİ DE

Programın açılış konuşmasını yapan Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat çocukların ahlaklı, erdemli, donanımlı bireyler olmaları için ailelere ve yöneticilere büyük iş düştüğünü söyleyerek, “Mihmandar Gençlik projemiz ile çocuklarımızın okullarında başarılı olmaları için elimizden geleni yapıyoruz. Geçen sene ücretsiz olarak açtığımız üniversite hazırlık kursuna katılan evlatlarımızın yüzde 85’i üniversiteyi kazandı. Üniversite kazanmak yeterli mi? Bu Müslüman gençlerimiz; Allah’ı, peygamberi, tarihini, helali, haramı, annesine, babasına saygıyı bilmeli ve dinine, vatanına, milletine, bayrağına sevgili, saygılı olmalı. Biz ‘Değerler Eğitimi’ ile öğrencilerimize bunları da öğretiyoruz ve başarılı olanları ödüllendiriyoruz. Kız öğrencilerimizi tarihimizi öğrenmeleri için Bosna Hersek’e, erkek öğrencilerimizi de ibadetlerini yerine getirmeleri için kutsal topaklara Umre’ye gönderdik. İnançlı, iradeli, kültürlü, saygılı evlatlarımız oldukça yarınlarımız daha aydınlık olacak” diye konuştu.

‘ANNE’ ŞİİRLERİ, ‘ANNE’ ŞARKILARI

Program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Mihmandar gençlerin bir bir sahneye çıkıp yeteneklerini sergiledikleri programda ilahiler okundu, ney dinletisi gerçekleşti. Annelerin fedakârlıklarına vurgu yapılan tiyatro gösterisi büyük beğeni topladı. Kızlarının sahnede anne rolüne girmeleri, mihmandar anneleri heyecanlandırdı. Annelere özel şiirlerin okunduğu ve şarkıların söylendiği programda mihmandar anneler de kızları için türküler seslendirdiler. Anneler ve kızlarının bu özel buluşması, iki kuşağı da sevindirdi.

Diğer Haberler