Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Aralık 2016

ABONE OL

Sahabe Kabirlerine Ziyaret

Kültür Tarihçisi Süleyman Zeki Bağlan öncülüğünde düzenlenen İstanbul Dersleri'nde katılımcılar, Edirnekapı'dan Eyüp Sultan'a uzanan bölgedeki sahabe kabirlerini ziyaret ettiler.

Kültür Tarihçisi Süleyman Zeki Bağlan öncülüğünde düzenlenen İstanbul Dersleri’nde katılımcılar, Edirnekapı’dan Eyüp Sultan’a uzanan bölgedeki sahabe kabirlerini ziyaret ettiler.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği İstanbul Dersleri kapsamında İstanbul gezileri devam ediyor. Geçtiğimiz ay Dolmabahçe Sarayı’nı gezen İstanbul Dersleri katılımcıları bu kez de Edirnekapı’dan Eyüp Sultan’a uzanan bölgedeki sahabe kabirlerini ziyaret etti. Kültür Tarihçisi Süleyman Zeki Bağlan öncülüğünde gerçekleştirilen ziyaretler, Edirnekapı Kariye’deki Said El Hudri Hazretleri’in kabriyle başladı. Hz. Şabe ve Hz. Abbussadık amir İbni Same gibi sahabelerin hayatlarının anlatıldığı ziyaretlerde katılımcılar, tarihi cami ve tekkeleri de görme fırsatı buldular.

EYÜP SULTAN’DA DUALAR EDİLDİ

Eyüp Sultan’da bin sahabenin bulunduğu alanın da keşfedildiği gezide son olarak Eyüp Sultan Hazretleri’nin türbesindeki Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in ayak izi ve sakal-ı şerifi ziyaret edildi. Gezi esnasında katılımcılar bol bol dua ettiler.

Diğer Haberler