Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Aralık 2016

ABONE OL

Sağlık İçin Spor Şart

Esenler Belediyesi personeline sağlıklı beslenme konusunda eğitim veren Sağlık Eğitimcisi Ceyda Işık, vücut sağlığı için günde yarım saat spor yapmanın önemli olduğunu söyledi.

Esenler Belediyesi personeline sağlıklı beslenme konusunda eğitim veren Sağlık Eğitimcisi Ceyda Işık, vücut sağlığı için günde yarım saat spor yapmanın önemli olduğunu söyledi.

Esenler Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, belediye personeline yönelik eğitim seminerlerine aralıksız devam ediyor. Sağlık Eğitimcisi Ceyda Işık tarafından konferans salonunda verilen “Sağlıklı Beslenme” seminerine çok sayıda personel katıldı.

KEMİKLER İÇİN D VİTAMİNİ VE KALSİYUM

Ceyda Işık, sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam konularında önemli ipuçları verdi. D vitamini ve Kalsiyum’un kemikler için son derece önemli olduğuna dikkat çeken Işık, “Güneş ışığı, D vitaminin vücutta kullanılmasını sağlar. Bu sebeple en az 15 dakika günlük güneş ışığına ihtiyaç duyarız. Her gün bir bardak süt, bir kase yoğurt ve bir kibrit kutusu kadar peynir tüketilmelidir. Böylece kas ve kemik erimesine engel olunur. Bayanlarda 45-50 yaştan sonra kemiklerde kalsiyum boşalması meydana gelir. Kemikler için önemli olan diğer besinler kuruyemiş ve kurumuş meyvelerdir” dedi.

GÜNLÜK YARIM SAAT SPOR YAPIN

Sağlıklı beslenmenin yanı sıra spor yapmanın da önemli olduğunu belirten Sağlık Eğitimcisi Ceyda Işık, “Günlük yarım saat spor yapmak vücut sağlığı açısından son derece önemli. Profesyonel anlamda spor yapılacaksa bir uzman kontrolünde olmalı. Bilinçsiz bir şekilde yapılan sporun yarardan çok zarar getireceği unutulmamalı” diye konuştu.

HAFTADA ÜÇ GÜNDEN FAZLA TÜKETMEYİN

Ceyda Işık, raf ömrü uzun olan besinlerin içeriklerinde bulunan kimyasalsallardan dolayı zararlı olduğunu söyledi. Hazır paket sütlerin besin değerinin düşük olduğunu ifade eden Işık, haftada üç günden fazla tüketilen brokolinin de kansere yol açabileceği uyarısında bulundu.

Diğer Haberler