Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Nisan 2015

ABONE OL

Sabredenler Mükâfata Ulaşacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Esenler Belediyesi’nin organize ettiği "Gönül Sohbetleri" programına katılan İlahiyatçı Yazar Prof. Dr. Mustafa Karataş, sabır konusunda tavsiyelerde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Esenler Belediyesi’nin organize ettiği “Gönül Sohbetleri” programına katılan İlahiyatçı Yazar Prof. Dr. Mustafa Karataş, sabır konusunda tavsiyelerde bulundu.

Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi, Prof. Dr. Mustafa Karataş’ı ağırladı. Karataş, Gönül Sohbetleri programında, kendisini dinlemeye gelen vatandaşlara sabretmekle ilgili öğütler verdi.

ASR SURESİ’Nİ ÖRNEK VERDİ

“Sabır” konusunda dinleyenleri bilgilendiren Prof. Dr. Mustafa Karataş, her geçen gün insanların sabretme konusunda sıkıntı yaşadığını, bu sıkıntıların akabinde çok daha büyük sorunların ortaya çıktığını dile getirdi. Kur’an-ı Kerim’den Asr Suresi’ni örnek veren Karataş, “Kerim kitabımız Kur’an sabır konusunda bizlere çok güzel bir yol göstermiş. Asr suresi sabredenlerin mutlaka mükâfata ulaşacağını anlatıyor. Sabrederek, iman ederek yaşamalıyız. Sabır konusunda sıkıntı yaşayanlar ya hasta oluyor ya da kendisini daha büyük felaketlerin içerisinde buluyor. Yaşadığımız bu hayat bir sınav. Sabretmeli ve bu doğrultuda yaşamalıyız” dedi.

Karataş’ın verdiği örnekleri dikkatle dinleyen vatandaşlar, gecenin sonunda programın kendileri için çok verimli olduğunu dile getirerek organizasyonu hazırlayanlara teşekkür ettiler.

Diğer Haberler