Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Kasım 2018

ABONE OL

Sabancı Müzesi’nde Sanat Yolculuğu

"İstanbul Dersleri" programında Esenlerliler, Sakıp Sabancı Müzesi'ni ziyaret ederek, müzede yer alan sergileri gezdiler.

“İstanbul Dersleri” programında Esenlerliler, Sakıp Sabancı Müzesi’ni ziyaret ederek, müzede yer alan sergileri gezdiler.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “İstanbul Dersleri”nde Esenlerliler, Kültür Tarihçisi Süleyman Zeki Bağlan eşliğinde İstanbul’un kültürel mekânlarını ziyaret ediyor. Sabancı Müzesi’ni ziyaret eden “İstanbul Dersleri” öğrencileri, Türkiye’de ilk defa bir arada sunulan Rus Avangard akımının 513 eserinin yer aldığı “Rus Avangardı: Sanat ve Tasarımla Geleceği Düşlemek” sergisi ve Osman Hamdi Bey’in Sabancı Müzesi’ndeki koleksiyonunu gezdiler.

HAT KOLEKSİYONUNA İLGİ

Bahçesinde yer alan at heykelleri nedeniyle Atlı Köşk olarak da anılan Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki Hat Koleksiyonu Sergisi’ni ziyaret eden öğrenciler, sergide yer alan sanatlı el yazması Kuran-ı Kerim nüshaları, dua kitapları, Osmanlı hattatlarının ayet, hadis ve güzel sözleri farklı hat karakterleriyle yazdıkları kıt’a ve levha halindeki hüsn-ü hatları inceleme fırsatı buldular ve köşkte bulunan özel eşyalar ile ilgili de bilgi aldılar.

Diğer Haberler