Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Mayıs 2012

ABONE OL

Ruhsatta Asis Dönemi

İş yeri açma ruhsat başvurularıyla ilgili Akıllı Sistem(ASİS) projesini geliştiren Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, ruhsat işlemlerinde esnafa büyük kolaylıklar sağlıyor.

İş yeri açma ruhsat başvurularıyla ilgili Akıllı Sistem (ASİS) projesini geliştiren Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, ruhsat işlemlerinde esnafa büyük kolaylıklar sağlıyor.

Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, Akıllı Sistem (ASİS) projesini hayata geçirdi. Proje ile ruhsat başvurusunda bulunan esnafın iş yeri ruhsatı, belediyeye hiç uğramasına gerek kalmadan ayağına kadar geliyor. Ruhsat işlemlerinde büyük kolaylık ve zaman tasarrufu sağlayan proje kapsamında; iş yeri açma ruhsat başvuru işlemleri www.esenler. bel.tr internet adresi üzerinden online olarak yapılabiliyor.  İnternet üzerinden yapılan başvurular değerlendirildikten sonra gerekli incelemeler yapılıyor ve yetkililer, söz konusu işyerine giderek yerinde incelemelerde bulunuyor, eksik evrakları tamamlayarak işyeri açma ve çalışma ruhsat dosyası oluşturuyor.  Gerekli belgelerin tamamlanmasının ardından hazırlanan ruhsat işyerine teslim ediliyor.

HEDEF 25 BİN ESNAFI RUHSATLANDIRMAKAkıllı Sistem projesi  ile ruhsat alımında işlem sürecinin  kısaldığını belirten Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Yakup Yeşiltaş, “Bu proje ile ilçemizde bulunan yaklaşık 25 bin esnafın tespitini yapıp faal olanlarının tamamını ruhsatlandırmayı hedefliyoruz” dedi. İlçede faaliyet gösteren esnafın kendini yenileyerek çağa ayak uydurması için var gücüyle çalıştıklarını belirten Yeşiltaş, ruhsat problemine daha akılcı ve pratik bir çözüm sunmak için böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini kaydetti. Yeşiltaş, Akıllı  Sistem ile esnafın iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı gibi işlemlerini kısa bir sürede gerçekleştirebildiğini vurguladı.

 

Diğer Haberler