Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 23 Aralık 2012

ABONE OL

Ruhsat Ve Denetim Müdürleri Esenler’de Toplandı

İstanbul’daki çeşitli belediyelerin Ruhsat ve Denetim Müdürleri ile şeflerinin katıldığı tanışma, kaynaşma ve sorunların değerlendirildiği toplantının ilki Esenler’de yapıldı.

İstanbul’daki çeşitli belediyelerin Ruhsat ve Denetim Müdürleri ile şeflerinin katıldığı tanışma, kaynaşma ve sorunların değerlendirildiği toplantının ilki Esenler’de yapıldı.

Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nün organize ettiği İstanbul’daki çeşitli belediyelerin Ruhsat ve Denetim Müdürleri ile şeflerinin katıldığı tanışma, kaynaşma ve sorunların değerlendirildiği toplantıya; Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Mustafa Karabayır ve 17 ilçenin Ruhsat ve Denetim Müdürleri katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, “İstanbul’un Ruhsat ve Denetim Müdürlükleri arasında bir adres grupları oluşturulmalı. Ruhsat işlemi, mevzuatın en fazla karışık olduğu alandır. Ortak mevzuat eğitimleri yapılmalı. Bu organizasyon, bir platform çerçevesinde yürütülmeli ve kurumsallaşmalı” dedi. Toplantıda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Mustafa Karabayır, böyle bir toplantıyı hep hayal ettiğini söyleyerek, Esenler Belediyesi’ne öncülük ettiklerinden dolayı teşekkür etti.

Toplantıda ruhsatla ilgili uygulama ve mevzuattan doğan karışıklık ve farklı uygulamalar üzerine değerlendirmeler de yapıldı. Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Yakup Yeşiltaş’ın yönetiminde yapılan müzakere ve değerlendirmeler sonucunda şu hususlar üzerinde duruldu: – Bundan sonraki toplantılar, sorunlar ve çözümleri üzerine olmalı.- Vatandaştan belediyelerin birbirinden farklı uygulamalar yaptığına yönelik iddialar gelmesi nedeniyle;  hem kanunların uygulanabilmesi hem de vatandaşın mağdur edilmemesi için uygulamada birlikteliğin sağlanması,- Ruhsat sorun ve çözümlerinde ortak fikir belirlenmesi, – Sorunların konuşulup, uygulamada birlikteliğin sağlanabilmesi amacıyla irtibatın kopmaması ve toplantıların sürekli hale getirilmesi için mail grubu oluşturulması,- Ruhsatla ilgili yapılan uygulamaların oturmuş olmamasından dolayı personele ve müdürlere yönelik ortak mevzuat eğitimleri yapılmalı,- Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nden eğitim alınmalı.Toplantıda, çözüme ulaşabilmek amacıyla üzerinde durulan hususların dile getirilmesinin ardından, toplantıların 2 ayda bir yapılmasına karar verildi.  Bir sonraki toplantı tarihinin 13 Şubat 2013 olarak belirlenmesiyle toplantı sona erdi.

Diğer Haberler