Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Haziran 2017

ABONE OL

Rizeliler Kardeşliklerini Pekiştirdi

Şehir İftarları'nda oruçlarını birlikte açan Rizeliler hem Ramazan'ın bereketini paylaştılar hem de kardeşliklerini pekiştirdiler.

Şehir İftarları’nda oruçlarını birlikte açan Rizeliler hem Ramazan’ın bereketini paylaştılar hem de kardeşliklerini pekiştirdiler.

Rizeliler, Esenler Belediyesi’nin Şehir İftarları’nda bir araya geldi. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen iftar programına; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Esenler Rizeliler Derneği Başkanı Süleyman Kahveci, belediye başkan yardımcıları da katıldı. Programda Başkan Göksu’ya, Rize Güneysu’da bulunan Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin kütüphanesine katkılarından dolayı bir plaket verildi.

DOĞDUĞUMUZ VE DOYDUĞUMUZ YERE VEFALI OLALIM

Ramazan ayı vesilesiyle Müslümanlar arasında kardeşliğin pekiştirilmesi gerektiğini söyleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Şehir İftarları ile amacımız tanış olmak, kardeşliğimizi daim kılmak, bir ve beraber olmak. Çocuklarımızın ve kendimizin geleceği bu şehirdeyse, doğduğumuz yere olduğu kadar doyduğumuz yere de vefa göstermeliyiz. Türkiye’nin dört bir yanından olduğu gibi Rizeli kardeşlerimizden Esenler’in birliğine, dirliğine katkı bekliyoruz” dedi.

Ezanın okunmasıyla beraber Rizeliler bereket sofralarında birlikte oruçlarını açtılar. Rize’ye özgü yöresel lezzetlerle yapılan iftar programı, dualarla sona erdi.

Diğer Haberler