Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Nisan 2014

ABONE OL

Resulullah İçin Yarıştılar

Esenler’de eğitim gören orta okul ve lise öğrencileri, “Kutlu Doğum Bilgi Yarışması”nda hem mücadele etti, hem de Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’i andı.

Esenler’de eğitim gören orta okul ve lise öğrencileri, “Kutlu Doğum Bilgi Yarışması”nda hem mücadele etti, hem de Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’i andı.

Esenler Belediyesi, Esenler Müftülüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlediği programlar devam ediyor. Etkinlikler kapsamında son olarak ilçede eğitim gören 8. sınıf, orta okul ve lise öğrencileri, “Kutlu Doğum Bilgi Yarışması”nda mücadele etti. Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde düzenlenen ve öğleden önce orta okullar, öğleden sonra da liseler arasında yapılan yarışmalarda yüzlerce öğrenci yarıştı.

RENKLİ GÖRÜNTÜLER YAŞANDI

İlçede görev yapan Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmenlerinin jüri üyeliği yaptığı yarışmada, öğrencilere İslâm tarihi, Din Kültürü ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in hayatıyla ilgili 20 soru soruldu. Öğrencilerin Kur’an- Kerim tilavetiyle başlayan yarışmada en fazla doğru cevabı veren okullar şampiyon oldu. Rengârenk görüntülere sahne olan yarışmaya, izleyici olarak katılan diğer öğrenciler ve veliler de destek verdi. Yarışmada coşku dolu dakikalar yaşandı. Yarışma sonunda tüm katılımcılara Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Kutlu Doğum Bilgi Yarışmaları’nda birinci olan okullar ise şöyle;

Orta Okullar arası Kutlu Doğum Haftası Bilgi Yarışması:

Tacirler Eğitim Anadolu İmam Hatip Ortaokulu

8. Sınıflar arası Kutlu Doğum Haftası Bilgi Yarışması:

Özde – Bir Ortaokulu

Liseler arası Kutlu Doğum Haftası Bilgi Yarışması:

Oruç Reis Anadolu İmam Hatip Lisesi

Diğer Haberler