Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 30 Kasım 2017

ABONE OL

Resulullah’a 5 Dilde Naatlar

Peygamber Efendimiz'in doğumunu müjdeleyen "Mevlid Kandili"nde 5 ülkenin gençleri, kendi dillerinde okudukları naatlarla Resulullah'ı andı.

Peygamber Efendimiz’in doğumunu müjdeleyen “Mevlid Kandili”nde 5 ülkenin gençleri, kendi dillerinde okudukları naatlarla Resulullah’ı andı.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün, Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ve Türkiye Gençlik Vakfı ile birlikte “Diller Farklı Olsa da Gönüller Bir” sloganıyla düzenlediği “3. Uluslararası Naat-ı Şerif Gecesi”, Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Geceye;AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Kara, Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat ve çok sayıda vatandaş katıldı.

MİHMANDARLARDAN İLAHİLER

Program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve öğrencilerin okudukları selalarla başladı. Mihmandar İlahi Grubu da seslendirdikleri ilahilerle Peygamber Efendimiz’e (S.A.V.) duyulan özlemi dile getirdiler.

DİLLER FARKLI, GÖNÜLLER BİR

Diller farklı olsa da gönüllerin bir olduğunu söyleyen Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Kara, “Naatın edebiyatımızda çok önemli bir yeri var. Türkiye’de Türkçe yazılan naatların yanı sıra Esenler Belediyesi ile yaptığımız üçüncü programda uluslararası öğrencilerimiz kendi dillerinde yazılmış naatları sizlere okuyorlar. Diller farklı olabilir ama hislerimiz, gönüllerimiz bir” diye konuştu.

DOĞUMUYLA DÜNYAYI ŞEREFLENDİRDİ

AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran da davetlilerin Mevlid Kandili’ni tebrik ettikten sonra, “Peygamber Efendimiz’in doğumuyla dünyayı şereflendirdiği Mevlid Kandili bugün. Allah hepimizin dualarını kabul etsin. Bu özel ve güzel günde vatanımıza ve milletimize dua etmeyi unutmayın” ifadelerini kullandı.

ELLER DUAYA AÇILDI

Mevlid Kandili duasını Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat yaptırdı. Programa katılan Esenlerliler hep birlikte ellerini semâya açarak dualara ‘âmin’ dediler.

5 ÜLKEDEN GENÇLER RESULULLAH’A NAAT OKUDU

“3. Uluslararası Naat-ı Şerif Gecesi”nde Bangladeş, Mısır, Mozambik, Özbekistan ve Türkiye’den öğrenciler, Peygamber Efendimize duydukları sevgiyi kendi dillerinde okudukları naat-ı şerifler ile ifade ettiler. Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in naatlarla yâd edildiği gecede dinleyenler duygusal anlar yaşadı.

Diğer Haberler