Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Mayıs 2014

ABONE OL

Resimlerini Parkta Sergilediler

Esenlerli öğrenciler, yıl boyunca yaptıkları resim çalışmalarını Esenler Bölge Parkı’nda sergilediler.

Esenlerli öğrenciler, yıl boyunca yaptıkları resim çalışmalarını Esenler Bölge Parkı’nda sergilediler.

Esenler Yunus Emre İlkokulu 2/E sınıfı öğrencileri, sene boyunca yaptıkları resimleri, Esenler Bölge Parkı’nda sergilediler. ‘Minik Ressamlar’ başlığıyla açılan sergiye, velilerin yanı sıra parka gelen vatandaşlar da ilgi gösterdiler. Sabah saat 09.00’da velilerin yardımıyla kurulan sergide, öğrenciler resimlerini beğeniye sundu. Sergide Soma’da meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden madencileri de unutmayan minik ressamlar, resimlerin arasına koydukları siyah bir kartonun üzerine siyah bir kurdele astılar.

Sergi için oluşturulan ankete katılanlar da sergi hakkındaki düşüncelerini dile getirme fırsatı buldular. Veliler bu tür etkinliklerin çocuklarda girişimciliği arttırdığını, kendine güveni arttırdığını, sosyalleşmelerini hızlandırdığını ve yapıcılığını olumladığını, sorunları kolay çözebilmelerini hızlandırdığını, karakterlerinin oturmasına yardımcı olduğunu dile getirdiler.

Yıl boyunca yaptıkları çalışmaları sergileme fırsatı bulan öğrenciler de kendilerine böyle bir yer tahsis ettikleri için Esenler Belediyesi’ne ve aynı zamanda parktaki esnafa da desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundular.

Diğer Haberler