Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 23 Kasım 2018

ABONE OL

Rasulûllah’ı Andılar, Kazandılar

Esenler'deki ilk ve ortaokullar ile liseler arasında düzenlenen; Peygamber Efendimize Mektup, Naat-ı Şerif Okuma, kompozisyon ve bilgi yarışmalarında dereceye girenler ödüllendirildi.

Esenler’deki ilk ve ortaokullar ile liseler arasında düzenlenen; Peygamber Efendimize Mektup, Naat-ı Şerif Okuma, kompozisyon ve bilgi yarışmalarında dereceye girenler ödüllendirildi.

Esenler Belediyesi’nin Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği ilk ve ortaokullar ile liseler arasında Mevli-i Nebi Haftası’na özel düzenlenen “Peygamber Efendimize Mektup”, “Naat-ı Şerif Okuma”, kompozisyon ve bilgi yarışmalarının ödül töreni gerçekleştirildi. Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine katılım yoğundu. Programa, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, bazı siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, ilçe milli eğitim şube müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

KUR’AN VE SÜNNETE SAHİP ÇIKAN NESİLLER YETİŞTİRELİM

Ödül töreninde konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenlerli gençlerin Peygamber Efendimizi anmak amacıyla düzenlenen yarışmalara gösterdikleri yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti belirterek, “Peygamber Efendimizin ümmeti olarak, O’nun yeryüzünde bize emanet olarak bıraktığı Kur’an ve sünnete sahip çıkan insanlar olarak bizlere, çocuklarımızın bu ruh iklimiyle yetişmesi için büyük görev ve sorumluluklar düşüyor. Çocuklarımız, Allah’ın bize verdiği en büyük emanetlerdendir. Kanımızdan ve canımızdan olan çocuklarımızı eğer doğru yetiştirebilirsek, onlara dini doğru anlatabilirsek emanetimize sahip çıkmış oluruz. Biz düzenlenen bu programlarla aslında farkındalık oluşturuyoruz. Çocuklarımız, Hazreti Peygamberi anlamak için bir gayret ortaya koyduklarında nasıl büyük bir Peygamberin ümmeti olduklarını da daha iyi anlamış oluyorlar. Hamd olsun ki öyle bir Peygamberin ümmetiyiz. Hamd olsun ki Müslümanız” diye konuştu.

BU YARIŞMALARDA HERKES KAZANDI

Yaklaşık 1 aydır Esenler’de bulunan tüm okullarda Mevlid-i Nebi programları kapsamında “Mektup”, “Kompozisyon”, “Naat-ı Şerif Okuma” ve “Bilgi Yarışması” etkinlikleri yapıldı. Önce tüm ilkokullar kendi arasında mektup yarışması yaptı. 300 civarı mektup yazıldı, ortaokullarda hem kompozisyon hem de bilgi yarışması yapıldı, 500 kompozisyon yazıldı ve 25 okul arasında bilgi yarışması düzenlendi. Liseler arasında ise 150 öğrencinin katılımıyla Naat-ı Şerif Okuma Yarışması yapıldı.Yani bir aydır Esenler’de tüm resmi ve özel okullarda Efendimiz’in (S.a.v.) hayatı konuşuldu, anlatıldı. Kaybedeni olmayan bir yarışma yapıldı, bu yarışmalarda ve etkinliklerde herkes kazandı.

Programın sonunda, yarışmalarda dereceye giren öğrenciler çeşitli hediye ve altınla ödüllendirildi. Hep birlikte çekilen hatıra fotoğraflarının ardından program sona erdi.

Yarışmalarda ödül alan öğrenciler ve okullar ise şöyle:

Diğer Haberler