Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Temmuz 2012

ABONE OL

Ramazan İklimi Esenler’i Kuşattı

Esenler’de Ramazan ruhuna uygun bir şekilde birlik ve beraberlik içinde yaşanmaya devam ediyor. Mahalle iftarlarından, Sahurdan Sehere sohbetlerine, Anadolu’yu Mayalayanlar’dan Eve Teslim İftar’a kadar Ramazan iklimi, tüm Esenler’i kuşatmış durumda.

Esenler’de Ramazan ruhuna uygun bir şekilde birlik ve beraberlik içinde yaşanmaya devam ediyor.  Mahalle iftarlarından, Sahurdan Sehere sohbetlerine, Anadolu’yu Mayalayanlar’dan Eve Teslim İftar’a kadar Ramazan iklimi, tüm Esenler’i kuşatmış durumda.

On bir ayın sultanı Ramazan, Esenler’de  7’den 70’e herkes için düzenlenen ve yine herkesin kendisi için bir şeyler bulabileceği çeşitli etkinliklerle ile ruhuna uygun bir şekilde huzur ve bereket içinde yaşanmaya devam ediyor. Bir taraftan Esenler Belediyesi’nce organize edilen, “Konu Komşu İftardayız” programlarıyla her akşam başka bir mahallede hep birlikte açılan iftarlar sayesinde birbirini tanıma fırsatı bulan mahalle sakinlerinin dostluk ve komşuluk ilişkilerini geliştirdiği programlarla birlik ve beraberlik örneği gösteren Esenler, bir taraftan da Esenler Dörtyol Meydan’da “Anadolu’yu Mayalayanlar” la bu topraklarda iz bırakanları ağırlayarak yıllar öncesinde kalmış olan şehirdeki ramazan ruhunu yeniden canlandırıyor. 

Ramazan boyunca her yaş ve kesimden insanın kendine dair bir şeyler bulabileceği çok geniş yelpazede programların yapıldığı Esenler’deki bu programların birçoğu Dörtyol Meydan’da gerçekleştiriliyor. Ramazanın 10. Gününü geride bıraktığımız akşam bu meydanda düzenlenen ramazan etkinlikleri; Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat, Ak Parti Bakırköy İlçe Başkanı Mahmut Gürcan, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri, Belediye Birim Müdürleri ile çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.

HAYIRSEVERLER 10 KİŞİYİ UMRE’YE GÖNDERİYOR

Çocuklar için hazırlanan bir birinden eğlenceli ve güzel çocuk animasyonlarıyla başlayan program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Program ardından Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun konuşmasıyla devam etti. Ramazanın başı rahmet olan ilk 10 günlük diliminin geride kaldığını hatırlatarak konuşmasına başlayan Başkan Göksu, Esenler’de düzenlenen Ramazan etkinliklerinden bahsetti. Son dönemde tüm dünyanın olduğu gibi Türkiye’nin de birinci gündem maddesi olan Suriye’deki yaşananları kınadıklarını söyleyen Göksu, “Biz Suriye’deki kardeşlerimizin acısını yüreğimizde  hissediyoruz” dedi. Göksu, Kadir Gecesi, gerçekleştirilecek olan “10 bin hatim, 100 bin dua” programında yapılacak olan çekilişle Umre’ye gönderilecek olan 10 kişinin Umre masraflarının da belediye bütçesinden değil tamamen hayırsever vatandaşlar tarafından karşılanacağını hatırlattı. Göksu, “Bu Ramazan selam ve komşuluk hukukunu geliştirmek için uğraşalım, bayramda sokağımızdaki herkesle bayramlaşalım” diyerek Ramazan’ın Esenler’de özlenen eski Ramazanlar gibi geçmesi için yapılması gerekenleri sıralayarak sözlerini tamamladı.

KARDEŞLİK HUKUKUMUZU GELİŞTİRMELİYİZ

Başkan Göksu’nun konuşmasının ardından Esenler Dörtyol Meydanı’nı dolduran vatandaşlara seslenen Ömer Dögeloğlu, gecenin ilerleyen saatinde sohbet dinlemek için alanı hınca hınç dolduran Esenlerlilere teşekkür etti ve bu kalabalıkların sevindirici olduğunu dile getirdi. Daha sonra ‘kardeşlik hukuku’ üzerinde konuşan Döngeloğlu, dinimizin ve Peygamber Efendimizin en önem verdiği hususlardan birisinin de kardeşlik olduğunu belirtti. Döngeloğlu,  Ramazan’ı vesile bilerek aynı apartmanda, aynı sokakta birlikte yaşadığımız insanlara selam vererek kardeşlik hukukumuzu geliştirmeye başlayabileceğimizi anlattı.  Program, Bedirhan Gökçe’nin şiir dinletisiyle sona erdi.

 

Diğer Haberler