Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Haziran 2014

ABONE OL

Ramazan Esenler’de Muhteşem Başladı

Esenler Belediyesi’nin Dörtyol Meydanı’nda oluşturduğu Ramazan etkinlik alanı, muhteşem gösteri ve Orhan Hakalmaz konseriyle açılışını yaptı.

Esenler Belediyesi’nin Dörtyol Meydanı’nda oluşturduğu Ramazan etkinlik alanı, muhteşem gösteri ve Orhan Hakalmaz konseriyle açılışını yaptı.

Ramazan, Esenler’de tüm güzellikleri ile başladı. Ramazan ayı boyunca iftar ve teravih namazının ardından Dörtyol Meydanı’nda düzenlenecek etkinliklerin ilki muhteşem gösteriler ve Orhan Hakalmaz konseriyle başladı. Esenler Belediyesi’nin Ramazan etkinliklerinde ilk gün, Hacivat Karagöz oyunu ve çocuklar için düzenlenen yarışmalarla başladı. Musa Ada’nın sunuculuğunda gerçekleştirilen programda, çocuklar yarışmalara katılarak hem etkinliklerde yer alma, hem de yarışmalarla hediye kazanma fırsatı buldular. Gösterilerin ardından program, Abdurrahman Bozan’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

MEHTER VE HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ

Etkinliklerin açılışını İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı yaptı. Söyledikleri marş ve yaptıkları gösterilerle etkinlik alanını dolduran binlerce kişi adeta Osmanlı dönemine götüren Mehteran Takımı izleyenlerden büyük alkış aldı. Daha sonra binlerce havai fişek Dörtyol Meydanı’nın karanlık semalarını aydınlattı. Yüzlerce metre yükseklikte ışık şelalesi oluşturan havai fişek gösterisini izleyenler, cep telefonları ile bu güzel görüntüleri kaydetmek için bir birleriyle yarıştılar.

30 GÜN BU ALANDAYIZ

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’da etkinliklerin ilk gününde Dörtyol Meydanı’nı dolduran vatandaşlara bir konuşması yaptı. Bir ay boyunca bu alanda çok özel etkinliklere ev sahipliği yapacaklarını ifade eden Göksu, “ Ramazan ayını iftarlarımızla, sahurlarımızla, Ramazan’a uygun etkinliklerimizle birlik ve beraberlik ruhuyla yaşayacağız. 30 gün boyunca bu alanda hep birlikte güzel vakit geçireceğiz. Ben sizlerden bu alanı boş bırakmamanızı istirham ediyorum. Bu alan sizlerin katılımıyla yaşayacak. Esenler’de Ramazan bu yıl da muhteşem yaşanacak” dedi. Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Dörtyol Meydanı ve çevresinde oturan vatandaşlardan da etkinlikler dolayısıyla yaşanacak rahatsızlıktan dolayı helallik istedi.

İLK KONSER HAKALMAZ’DAN

Ramazan etkinliklerinin son bölümünde Türk Halk Müziği’nin sevilen isimlerinden Orhan Hakalmaz sahne aldı. Ramazan ayına uygun olarak hazırladığı repertuarını okuyan Hakalmaz, izleyenlere unutulmaz bir konser yaşattı. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu sanatçı Orhan Hakalmaz’a ESEV (Esenler Sanat Evi) öğrencilerinin hazırladığı Ebru tablosu hediye etti.

DERNEKLER GEZİLDİ

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu konserin ardından il dernekleri ile çeşitli sanat dallarının icra edildiği Anadolu Sokağı’nı gezdi. Stantları tek tek dolaşan ve “Hayırlı olsun, Ramazaman’ınız mübarek olsun” temennisinde bulunan Göksu, alanda açılan kitap fuarını da gezdi. Göksu’ya Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, belediye başkan yardımcıları ve bazı meclis üyeleri de eşlik etti.

Diğer Haberler