Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Temmuz 2014

ABONE OL

Ramazan Dolu Dizgin Devam Ediyor

Esenler’de Ramazan bir başka yaşanıyor. İftarıyla sahuruyla etkinlikleriyle dolu dolu geçen Ramazan ayında her gece etkinliklerin arından düzenlenen dernek sahurları vatandaşların büyük ilgisini çekiyor.

Esenler’de Ramazan bir başka yaşanıyor. İftarıyla sahuruyla etkinlikleriyle dolu dolu geçen Ramazan ayında her gece etkinliklerin arından düzenlenen dernek sahurları vatandaşların büyük ilgisini çekiyor.

Esenler Belediyesi Ramazan ayı için düzenlediği etkinliklerle adından sıkça söz ettiriyor. Önce iftar ardından çeşitli etkinlikler son olarak ta sahur programlarıyla dolu dolu geçen Esenler’de Ramazan vatandaşların da katılımıyla büyük ilgiyle geçiyor.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu yoğun programının ardından ilk olarak Fetih Yurdu Eğitim ve Kültür Derneği’nin Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlediği iftarın son bölümüne katıldı. Dernek üyeleri ile iftardan sonra bir araya gelen Başkan Göksu iftara katılan herkesin Ramazan ayını kutladı.

KURTİŞ’E TABLO

Ramazan etkinliklerinde sahneyi Kum Sanatı Ustası VetselÇelikdemir aldı. Sanatçı kum sanatından Filistin’de yaşanan insanlık dramını anlattığı gösterisi büyük beğeni topladı. Gösterinin ardından sahneye özgün müzik sanatçısı Mustafa Kurtiş çıktı. Yeni albümü “Tebessem”den ilk kez parçalar okuyan Kurtiş okunan tüm ilahileri Filistin’e gönderdi. Kurtiş’e konserinin ardından Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu tarafından ESEV kursiyerleri tarafından hazırlanan tablo hediye edildi.

AMASYALILARLA SAHUR

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu gecenin sonunda Amasyalılar Derneği’nin Anadolu Sokağı adı verilen etkinlik alanında düzenlediği sahur yemeğine katıldı. Sahur yemeğine Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, İlçe Müftüsü Halil Şekeri ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu kendilerini sahurda ağırlayan dernek üyelerine teşekkür ederek “Bizleri bu sahur sofrasında bir araya gelerek 11 ayın sultanı Ramazan ayında bereketi aynı sofrada paylaşma fırsatı verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyoruz. Sizlerle birlikte olmaktan büyük onur duydum. Allah yaptığımız tüm ibadetlerimizi kabul etsin ancak kesinlikle dualarımızda Filistin halkını ve dünyada ki diğer mazlum Müslüman kardeşlerimizi unutmayalım” dedi.

SAHUR DUASI MÜFTÜDEN

Sahur’un sonunda İlçe Müftüsü Halil Şekerci tarafından yemek duası yapıldı. Amasyalılar Derneği üyeleri sahur yemeğinin ardından Başkan Göksu, Kaymakam Ünal, İlçe Başkanı Özkan ve Müftü Şekerci2ye Amasya’dan getirtilen meyve sepetlerinden hediye ett.

Diğer Haberler