Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Temmuz 2013

ABONE OL

Ramazan Coşkusu Devam Ediyor

Esenler, Ramazanın 5. gününde Türk Halk Müziğinin sevilen ismi Fatih Kısaparmak’ı ağırladı. Programda Esenlerlilere bir sürpriz yapan Kısaparmak, ilk kez eşi Şebnem Kısaparmak ile birlikte türkülerini seslendirdi.

Esenler,  Ramazanın 5. gününde Türk Halk Müziğinin sevilen ismi Fatih Kısaparmak’ı ağırladı. Programda Esenlerlilere bir sürpriz yapan Kısaparmak, ilk kez eşi Şebnem Kısaparmak ile birlikte türkülerini seslendirdi.

Esenler Belediyesinin düzenlediği Ramazan etkinlikleri kapsamında Türk Halk Müziğinin sevilen ismi Fatih Kısaparmak müzikseverlerle buluştu. Esenler Dörtyol Meydanı’nda gerçekleşen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Başkan Yardımcıları Ömer Çetinkaya ve Aydın Polat, Esenler Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Çelik,  mahalle muhtarları ve binlerce vatandaş katıldı. Çocuk animasyon gösterileriyle başlayan program, hafız Osman Şahin’in Kur’an- ı Kerim tilavetiyle devam etti. Dörtyol Meydanı’nı tıklım tıklım dolduran vatandaşlar, programda ‘Türkü Baba’ lakaplı Türk Halk Müziği Sanatçısı Fatih Kısaparmak’ın sahne almasıyla coşkulu anlar yaşadılar. Sanatçı Kısaparmakmak’ın söylediği türkülere eşlik eden vatandaşlar, ellerindeki afişlerle sanatçıya olan hayranlıklarını dile getirdiler.

Programda konuşan Fatih Kısaparmak, Esenler halkıyla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yine bir Ramazan’da Esenler’deyiz.  Yine güzel bir Esenler akşamında birlikteyiz. 7’den 77’ye yine bütün Esenler burada. Esenlerli bütün dostlarımın Ramazan ayını kutluyor, Ramazan ayının evlerinize, yuvalarınıza bolluk, bereket, sevgi, barış ve huzur getirmesini diliyorum. Beni bu Ramazan akşamında sizlerle buluşturan Esenler Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu’ya şükranlarımı, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. Programda Esenler halkına bir sürpriz yapacağını söyleyen Kısaparmak, “Az sonra size büyük bir sürprizim var. Bu akşam burada bir ilk gerçekleşecek. Bu da Esenler’e yakışırdı. Bu akşamı unutamayacaksınız. Çünkü biz de unutamayacağız” diye konuştu.

BU MİLLETİ AYAKTA TUTAN DEĞERLER

Kısaparmak’ın ardından sahneye çıkan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Kısaparmak’a günün anısına bir çiçek takdim ettikten sonra bir konuşma yaptı. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın Çanakkale’de düzenlediği iftar programının ardından büyük bir hızla Esenler’e yetiştiğini anlattı. Göksu, Çanakkale Şehitliği’ne Esenler’in selamını götürdüğünü söyledi. Esenler’de Ramazan ayının dolu dolu yaşandığını belirten Göksu, her gün Ramazan etkinlikleri çerçevesinde bir dizi program gerçekleştirdiklerini kaydetti. Toplum üzerindeki etkili olan isimleri Anadolu’yu Mayalayanlar programı ile Esenler halkıyla buluşturduklarını dile getiren Göksu, “Çünkü biz biliyoruz ki Anadolu’yu Mayalayanlar, bu milleti ayakta tutuyorlar. Onlar, milletin yüreğinden süzülen sözlerle bu milleti ayakta tutuyorlar” dedi. “Anadolu’yu Mayalayanları burada misafir etmeye devam edeceğiz” diyen Göksu, “ Bize düşen görev, sizlere hizmet etmektir. Sizin arzu ettiğiniz şeyleri yerine getirmektir” diye konuştu.

Kadir Gecesi’nde Dörtyol Meydanı’nda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da “100 bin hatim 10 bin dua” programını gerçekleştireceklerinin haberini veren Göksu, bu yıl kura ile belirlenecek toplam 20 kişiyi Umre’ye göndereceklerini de hatırlattı.

KISAPARMAK’TAN SÜPRİZ

Göksu’nun konuşmasından sonra türkülerine kaldığı yerden devam eden Kısaparmak, dinleyicilerine söyledi sürprizi açıklayarak, eşi Şebnem Kısaparmak’ı sahneye davet etti. Alkışlar eşliğinde sahneye çıkan Şebnem Kısaparmak, Esenlerlilerle selamlaşarak, “Merhaba Esenler. Bu gece Belediye Başkanımıza ve sizlere bir jest yapmak istedik. İlk defa birlikte sahneye çıkıyoruz” dedi. Kendileri için de bir sürpriz olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Göksu da sahneye ikinci kez çıkarak, Şebnem Kısaparmak’a da çiçek takdim etti. Fatih Kısaparmak’ın eşiyle birlikte seslendirdiği türkülerin ardından program sona erdi. Böylece Esenlerlir, Kısaparmak’lardan unutamayacakları bir konser izleminin sevincine ortak oldular. 

 

Diğer Haberler