Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Ağustos 2011

ABONE OL

Ramazan çocuklara da güzel!

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinliklerine çocuklar için hazırlanan animasyon gösterileri renk katıyor. İftar vaktinde aileleri ve komşularıyla beraber aynı sofrada buluşup keyifli vakit geçiren Esenlerli çocuklar, iftar sonrasında başlayan Karagöz, Ortaoyunu ve Meddah gibi geleneksel Türk Tiyatrosu’nun yanı sıra Karagöz-Hacivat Gölge Oyunları, Jonglör, İllüzyonist ve Kukla gibi gösterilerle doyasıya eğleniyor.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinliklerine çocuklar için hazırlanan animasyon gösterileri renk katıyor. İftar vaktinde aileleri ve komşularıyla beraber aynı sofrada buluşup keyifli vakit geçiren Esenlerli çocuklar, iftar sonrasında başlayan Karagöz, Ortaoyunu ve Meddah gibi geleneksel Türk Tiyatrosu’nun yanı sıra Karagöz-Hacivat Gölge Oyunları, Jonglör, İllüzyonist ve Kukla gibi gösterilerle doyasıya eğleniyor. Ramazan ayı boyunca birbirinden renkli ve güzel etkinliklere imza atan Esenler Belediyesi, iftar programlarının yanı sıra iftar sonrasında düzenlediği kültür – sanat programları ve çocuk eğlence programlarıyla hem anne babalar, hem de çocuklara coşkulu bir Ramazan yaşatıyor. Ramazan etkinlikleri kapsamında 7’den 70’e her yaştan insana hitap eden programların gerçekleştirildiği Esenler’de yetişkinler gibi çocuklar da ihmal edilmiyor. Esenler Kültür Merkezi ve belirli periyodik aralıklarla ilçenin toplam 10 mahallesinde gerçekleştirilen Çocuk Animasyon Gösterileri ile çocuklar da anne babaları gibi Ramazan’ın sevincine ortak oluyor. Animasyon gösterileri kapsamında; Karagöz, Ortaoyunu ve Meddah gibi geleneksel Türk tiyatrosu, Karagöz-Hacivat gölge oyunu, Jonglör, İllüzyonist ve kukla gösterileriyle her akşam keyifli vakit geçiren çocuklar, Tasavvuf, Halk Müziği ve Sanat Müziği konserleri ve  yöresel halk oyunlarıyla da  gönüllerince eğleniyor. 

Önce iftar, sonra eğlence

Sahura kadar devam eden Ramazan eğlence programları ile ilçenin dört bir yanında Ramazan heyecanını yaşayan çocuklar Ramazan’ın 9. gününde ise; Menderes Mahallesi’nde gerçekleşen çocuk programıyla hoşça vakit geçirdi.  “Konu Komşu İftardayız” sloganıyla gerçekleşen sokak iftarlarında aileleriyle beraber iftar yapan çocuklar,  iftar sonrasında ise; çocuk programları ile hoşça vakit geçirdi. İftardan hemen sonra sahne alan animasyon ekibi çocuklar tarafından büyük bir ilgiyle izlendi. Söylenen maniler eşliğinde sahne alan geleneksel sahne sanatlarımızdan “Kavuklu ve Pişekar” orta oyunu ise çocukları kahkahaya boğdu. İzlerken hem eğlenen hem de yeni bir şeyler öğrenen çocukların merakla izlediği bir başka gösteri ise illüzyonist Mendokan oldu. Yaptığı birbirinden ilginç şovlar ile tüm çocukları kendisine kilitleyen Mendokan, zaman zaman çocukları sahneye çıkararak, eğlenceli anlar yaşattı. Keyifle izlenen gösterinin ardından Türk bayrağı sallayarak sahneden ayrılan Mendokan çocuklardan büyük alkış aldı.

İllüzyon gösterisinin ardından program, hep beraber söylenen tekerlemeler ve şarkılarla devam etti. Eğlenceli dakikalar yaşayan çocuklar, sahnede sergiledikleri dans şovlarıyla da geceye son noktayı koydu.

Çocuk programlarının ardından Emre Ermiş konseri ile güzel dakikalar yaşayan çocuklar, “Sahur’dan Sehere” programı kapsamında gerçekleşen Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun gönül sohbetini de dinlemeyi ihmal etmediler. Çocuklar kadar eğlenen anne- babalar da programı dikkatle izlediklerini belirterek, “Hem biz eğlendik. Hem de çocuğumuz. Esenler Belediyesi sağ olsun. Bizleri hem iftarda hem de iftar sonrasında yalnız bırakmıyor. Çoluk çocuk hep birlikte komşularımızla beraber her akşam neşeli vakit geçiriyoruz” diye konuştular.

 

 

 

Diğer Haberler