Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Nisan 2012

ABONE OL

Rahmet İkliminde Buluştular

Esenler Belediyesi, Esenler Dernekler Federasyon ve Erzurumlular Eğitim ve Kültür Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği Kutlu Doğum Konferansı’nda Peygamber sevdalıları rahmet ikliminde bir araya geldi.

Esenler Belediyesi, Esenler Dernekler Federasyon ve Erzurumlular Eğitim ve Kültür Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği Kutlu Doğum Konferansı’nda Peygamber sevdalıları rahmet ikliminde bir araya geldi.

Hz. Muhammed (s.a.v)’in  dünyaya teşriflerinin 1441. yılı münasebetiyle Peygamber aşıkları ve gönül dostları, Hakkı Başar Spor Kompleksi’nde düzenlenen konferansta buluştu.

Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu da konuşmasında Peygamber efendimizin güven ve adil olma özelliğini hayatımıza katmamız gerektiğine vurgu yaptı. Protokol konuşmalarının ardından Prof. Dr. Mustafa Ağırman konferansına geçildi.  Ağırman konferansında Peygamber efendimizin hayatından kesitler sundu. Ağırman genel olarak Peygamber efendimizin çocukluğunda çektiği zorluklardan bahsetti, annesi ve süt annesi ile ilgili bilgiler aktardı. Yetim konusunda da bilgiler veren Prof. Dr. Mustafa Ağırman’a konferans sonunda Esenler Belediye Başkanı Göksu , plaket takdim etti. Konferansa bazı siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkan, yönetici ve üyeleri ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

 

Esenler Belediyesi, Esenler Dernekler Federasyon ve Erzurumlular Eğitim ve Kültür Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği Kutlu Doğum Konferansı,  Kur’an tilavetiyle başladı. Esenler Müftüsü Ali Kara’nın selamlama konuşmasını ardından söz alan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Peygamber efendimiz ile bütünleşmek için elimizden geleni yapmamız gerekir” dedi ve ülkemizde bu sene kutlu doğumun bir farklı yaşandığına dikkat çekerek, “Çünkü bu sene bütün okullarımızda Hz. Peygamberimizin hayatı okullara ders olarak konuyor. Bu heyecan paylaşmak bize düşüyor. Kutlu doğum bu gibi olaylarla daha da güzelleşti. Dileğim ve duam şudur ki; Mevlam hepimizi Hz. Peygamber’in şefaatine nail eylesin ve hiçbir gölgenin olmadığı yerde O’nun sancağı altında bizi gölgelendirmesini nasip etsin” dedi.

Diğer Haberler